Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem érzékeli a routert?

Miért nem érzékeli a routert?

Figyelt kérdés
Volt egy routerünk, tökéletesen működött, de kaptunk egy kétszer erősebbet, majd megpróbáltuk beüzemelni. Nem lehetett vele kapcsolódni az internetre, majd megpróbáltuk visszarakni a régit ami tökéletesen működött, most pedig azt sem érzékeli. Pingelni nem lehet! ADSL internetünk van, most is úgy tudok írni hogy modemről csatlakoztam, de mivel többen vagyunk a családban ezért nem elég egy gépen internet.
2013. máj. 26. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Pingelni pontosan mit nem tudsz a routert, vagy egy az interneten lévő gépet? Milyen router ez? A router modemhez csatlakoztatása uátn próbáltad már resetelni a modemet, illetve a routert?
2013. máj. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A routert nem tudom pingelni. A router pedig egy Tp-Link TL WR740N
2013. máj. 26. 15:25
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, reseteltem már én mindent. Semmi hatása.
2013. máj. 26. 15:26
 4/7 anonim ***** válasza:
A routered LAN(sárga) portjába dugod ugye a gépet? IP címet kapsz e tőle? Ha igen, akkor start--->futtatás--->cmd.exe--->ipconfig parancs mit ad ki eredményül[alapértelmezett átjáró][ipcím][DNS]?
2013. máj. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jól van bedugva minden.


[link]


Ezt dobta ki ipconfig-ra.

2013. máj. 26. 15:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyon érdekes, mert ha a router jó illetve a kábel is jó, akkor a router DHCP szerverétől legalább egy IP címet kapnod kellene(ami neked van a 169.*.*.* azt a Windows adja magának, ha nem kap címet:\). Én arra gondolok, hogy esetleg egyszer már klónoztad a géped MAC címét a WAN port MAC címére, ami okozhatja a problémát. Ha másik gépet csatlakoztatsz a routerhez azzal se tudod pingelni a routert? A 192.168.1.1-et pingeled egyébként?
2013. máj. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen. Most egyenlőre hagyom, egyéb dolgaim akadtak. Nagyon köszönöm szépen a segítséged, lehet szerelőt hívok majd hozzá.
2013. máj. 26. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!