Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy tudnám blokkolni a tesóm...

Hogy tudnám blokkolni a tesóm utorrent kliensét?

Figyelt kérdés
Állandóan torrentezik és a pingem az egekben van, nem tudok tőle játszani. Aki nem a kérdésre válaszolna az inkább ne is válaszoljon, köszönöm...

2013. máj. 20. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Odamész a gépéhez és leállítod a klienst, vagy magát az egész gépet.
2013. máj. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Odamegyek, miközben ott ül egész nap. Zseniális ötlet, hogy ez miért nem fordult meg a fejemben...

Valami komolyabb megoldás kéne, amivel végleg le lehet kapcsolni a peer-to-peer hálózatokat vagy blokkolni a nagyobb torrent siteokat, nem tudom, de valami tartós.

2013. máj. 20. 19:05
 3/8 Nosco ***** válasza:
A kliensébe kellene a feltöltési sebességet beállítani. Amúgy egy komolyabb routerben is lehet osztani a net-et jobbra balra kinek mennyi jusson.
2013. máj. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És azt hogy kell?
2013. máj. 20. 19:14
 5/8 9207 válasza:
mi a routered neve?
2013. máj. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Cisco EPC3925 típusú modem és router egyben.
2013. máj. 23. 16:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Esetleg csinálsz egy rendszerrel automatikusan induló, "láthatatlan" scriptet, amibe feljegyzed az általatok ismert összes torrentező program folyamatneveit ("utorrent.exe", "bittorrent.exe", vagy ilyesmik) és azokat a program bizonyos időközönként (mondjuk 15 másodperc), ha látja, hogy fut, leállítja. Ezzel akkor legalább ha más torrentprogramot lát neki feltelepíteni, ha az is "rajta van a listán", hiába indítja el, lekapcsol. Hehe!

Mondjuk én használtam anno ezt a szivatós módszert (igaz, nem torrentprogrammal), nem tudom, hogy nálad mennyire jöhet szóba?


Tehát mondjuk AutoIt-ben vagy C#-on, vagy amin tudod, megirod a kódot, úgy hogy a futásakkor ne legyen semmilyen Konzolos vagy Winformos ablak se - szerintem nem annyira bonyolult, ha C-ben, vagy C++-on tudsz, neten úgy láttam fenn van, hogyan lehet mondjuk egy folyamatot lekapcsolni, vagy várni X másodpercig, meg ilyesmi, de ha gondolod, én C#-on tudom megírni -, megcsinálod a kész EXE-t, elnevezed 'svchost'-nak, jól eldugod valahová a gépen (mondjuk a Windows System32 mappáján belül valahova), bemész a registry-be, ott a HKEY-CURRENT_USER/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Run kulcson belül csináltatsz egy karakterláncot, abba beleírod a program nevét az általad választott ELÉRÉSI ÚTVONALÁVAL együtt, aztán usgyi... Következő újraindításnál már fut.

Persze ha időnként Te is kívánsz torrentezni, az 'svchost' név helyett célszerű valami általad felismerhetőbb, de lehetőleg rendszerfolyamatnak tűnő fájlnevet megadni (mondjuk "system32.exe"), és ha akarod használni a torrentprogramot, akkor ezt a folyamatkezelőben lekapcsolod.


;)

2013. máj. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ennél nincs egyszerűbb megoldás?

PL tűzfalnál nem lehetne blokkolni a programot?

2013. jún. 2. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!