Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem válaszol a hálózati...

Miért nem válaszol a hálózati kártya?

Figyelt kérdés

Szeretnék beüzemelni egye NETGEAR WGR614 v7 routert elindítom a telepítő cd-t ott vagyok hogy kiválasztom a hálózati kártyát (Realtek PCIe GBE Family Controller) és ezt írja ki:


"A számítógép hálózati kártyája nem válaszol."


"A Telepítési segéd használatához működő Ethernet kártyával rendelkező számítógép szükséges"


"A Telepítési segéd bezárásához kattintson a Kilépés gombra."


Mi lehet a megoldás?


2013. máj. 16. 20:54
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy melyik felhasználónév/jelszó párosra gondol.Végigcsináltam azokat a lépéseket amik a UPC-s oldalon voltak ott beírtam mindent ami kellett
2013. máj. 17. 18:06
 12/18 P.O.C. ***** válasza:

A Digi -s Internetnél ugyebár kapsz a szolgáltatótól az Internethez szükséges felhasználó nevet és jelszavat. A számítógéppel is ennek segítségével tudsz csatlakozni.


A UPS -s leírás -mint mondtam- a UPC -eskre vonatkozik. Ott nincs felhasználó név és jelszó, mert az UPC automatikus (DHCP) csatlakozást használ.


Setup --> Basic settings -nél megkérdi, hogy az internet csatlakozásnál szükség van-e accounra.


"Does You Internet Connection requrie A Login?"

Azt választod hogy igen (Yes).


Login: szolgáltatótól kapott felhasználónév

Password: szolgáltatótól kapott jelszó

--> Apply


Ez után már csatlakoznia kell és jöhet a Wi-Fi beállítása.

2013. máj. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
megcsináltam ezt is de még mindíg semmi.Pedig biztos hogy jól írtam be a felhasználónevet/jelszót ami a szerződésen van.de a Status-nál még mindíg nincsenek címek és internet sincs.:(
2013. máj. 17. 18:42
 14/18 P.O.C. ***** válasza:

Ennek így működnie kéne. Hát akkor passzolok, távlatokban sajnos nem tudok többet segíteni.

Ez a Netgear, amúgy is alja kategória.

2013. máj. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Azért köszönöm a segítségedet.

még megpróbálok állítgatni dolgokat sokat úgyse veszíthetek :)

2013. máj. 17. 19:13
 16/18 P.O.C. ***** válasza:
Esetleg reseteld ki megint, és próbáld meg újból CD -vel konfigurálni. Hátha most nem fog totál baromságokat kiírni.
2013. máj. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Sikerüült :DDDDD

nem tudom hogy hogyan de működik :D

nagyon nem állítottam át semmit a routeren csak a MTU size ezt átírtam 1454-re nem tudom hogy ez segített-e vagy nem de a lényeg hogy működik.

egyszer csak ránézek a routerre és zöld az internet ami eddig sárga vol :)))

2013. máj. 17. 19:43
 18/18 P.O.C. ***** válasza:

Ilyen csodák megesnek néha a router konfigurálás közben, ezért nem szabad feladni :)

Az MTU a maximális csomag mértet jelenti, az esetek 99% -ában teljesen jó a gyári érték. Ritka az a szolgáltató, aminél ez külön elő van írva x értékre. Szóval valószínűleg nem az volt a baj, de a lényeg hogy most már csatlakozik az a nyomorult jenki sz*rság. :)

2013. máj. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!