Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem működik az internete...

Miért nem működik az internetem routeren keresztül?

Figyelt kérdés
Nem működik itthon a wifim. A laptop érzékeli a routert, de azt írja nincs internet kapcsolat. Kipróbáltam máshol ugyanazt a routert a laptoppal és tökéletesen működött. Teljesen tanácstalan vagyok. Ha egyenesen csatlakoztatom működik. Ha valamit átállítanék a gépen lehetséges, hogy működne vagy forduljak a szolgáltatóhoz?
2013. máj. 6. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gondolom a routert értetted az alatt hogy "valamit állítanék a gépen". Ez esetben igen, lehet hogy működne, viszont ha a szolgáltatód adta a routert akkor inkább fordulj hozzájuk. Ha saját, akkor sanszos hogy szóba se állnak veled.
2013. máj. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Saját.

De miért működik máshol csak itthon nem?

2013. máj. 6. 13:49
 3/11 anonim ***** válasza:
Mennyire "máshol"? Ugyan az a szolgáltató? Lehet hogy a szolgáltatónál be van regisztrálva a számítógéped MAC címe, viszont mivel beraktad a routert a géped elé ezért a szolgáltató más címet lát és letilt. Van lehetőség arra hogy más MAC címet közölj a szolgáltatóddal, ezt a routerben kell beállítani. Esetleg írd meg hogy milyen routered van, ha nem tudod hogy milyen beállítást kell keresni akkor így tudlak majd koordinálni
2013. máj. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ugyanaz a szolgáltató és kipróbáltam máshol a saját ip-mel.

A router TL-WR740N.

Olyan lehet,hogy nálam gyengébb az internet jel és ezért nem működik?

2013. máj. 6. 14:22
 5/11 anonim ***** válasza:

Saját ip-vel..?

Ha idáig a számítógépbe dugott kábelnél ment a net, akkor ha a routerbe dugod akkor is mennie kell, tehát a jelerősség nem számít.

2013. máj. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

igen.

laptopba egyenesen bedugva megy,routeren keresztül nem.

a router máshol működik,csak itthon nem.

2013. máj. 6. 14:30
 7/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nem nagyon van ötletem akkor. Úgy látom hogy nem vagy teljesen 0 a témában, ezért nem próbálok olyan dolgokat magyarázni hogy biztos a wan-ba dugtad a netet, beállítottad-e a felh.nevet/jelszót, már ha kell egyáltalán, érted.
2013. máj. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

teljesen kutyult a dolog,

-mi az ,hogy a router máshol ment ?

2013. máj. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Esetleg még azt teszteld le hogy ha a laptoppal a routerre nem wifin hanem kábellel csatlakozol úgy mi történik.
2013. máj. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam már. Sajnos semmi.

Számomra teljesen érthetetlen.

2013. máj. 6. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!