Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Meg lehet azt nézni, hogy egy...

Meg lehet azt nézni, hogy egy üzenet milyen IP címről érkezett?

Figyelt kérdés

Gondolok itt bármilyen üzenetre, e-mail, chat.

Vagy hogy lehetne valakinek az IP címét megtudni?



2013. máj. 5. 10:25
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
És ha tudod az IP-t, akkor hogyan tovább???
2013. máj. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
E-mail fejlécben többnyire benne van a küldő IP-je. Chatnél a továbbító közegtől függ: IRC-n pl. le tudod kérni az IP-t, máshol nem biztos.
2013. máj. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Meg lehet nézni, hogy milyen motor van egy repülőben? Ha hozzáférsz...

Ez is ilyen. Konkretizálj!

Fehersrac: bocs, de mellényomtam, szóval csak félig lett hasznos a válaszod! :D

G.

2013. máj. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ.

Például egy e-mailben benne szokott lenni a feladó IP címe, de abban sem mindig, a gmail webes felületébe csak az ő szerverük IP-je kerül bele.


Chatnél is technológia függő, ha p2p jellegű a chat, akkor megtudható, ha valami központi szerveren át megy a kommunikáció, akkor valószínűleg nem, ha nincs erre külön opció.

2013. máj. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Itt két oldalon keresztül adjátok neki az infókat, kideríti az IP-t és utána jön a következő kérdéssel, hogy lehet IP-ből megtudni a tulaj nevét és címét...

Ezt akarom elkerülni az első kérdésemmel, hogy ne kelljen megint végigzongorázni az egészet, mind már annyiszor tettük...

Ha meg nem kíváncsi az IP tulajdonosára, akkor minek az IP, mert ha csak az kell, akkor írok neki egyet, mert mire kideríti az IP-t addigra az lehet hogy már az enyém lesz, mert ugye minden nap más és más a legtöbbünk IP-je...

2013. máj. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket.

A találgatások elkerülése végett: belépett valaki a facebook fiókomba, és kíváncsi lennék rá ki az.

A face kiírja az IP címet.

Mivel kapok elég sok e-mailt az ismerőseimtől, gondoltam hátha beazonosíthatom valamelyiket. De annyira nem érdekel, mert úgy nézem, hogy nem nyúlt bele semmibe, én meg megszakítottam azt a kapcsolatot ás megváltoztattam a jelszavam.

2013. máj. 5. 17:21
 7/10 anonim ***** válasza:
Úgy sem fog menni, hiszen az ismerőseidnek is mindig más az email címe és lehet hogy ami tegnap a Józsié volt az jövő héten a Klárié. Ezért írtam elsőként amit írtam, megspórolva egy csomó találgatást is ötletet...
2013. máj. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
* más az IP címe
2013. máj. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Például az én IP címem év eleje óta biztos nem változott.
2013. máj. 7. 13:24
 10/10 anonim ***** válasza:

Például az én IP címem meg két- háromnaponta változik.


Még mielőtt meggyanúsítanál ártatlanul valakit...

2013. máj. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!