Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Proxi szerver? ) bővebben lent)

Proxi szerver? ) bővebben lent)

Figyelt kérdés

Elsősorban mi is pontosan egy proxi szerver?

Elvileg egy olyan kisebb szerver, ami közelebb van az isp kiszolgálóhoz, ezáltal egy proxiszerverről hamarabb eljut az internet maga, mint indormáció a gépemhez, nem?

mert most a Maxthon (4) Cloud Browser gy ideje mondja, hogy az internet explorer féle proxi helyett használjak másikat, de nem tudom, hogy olyat hol találok?

lehetőleg valami ingyenes proxi elérés van?

mert a router is szívesen használna egyet :D



2013. ápr. 29. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
ööö.minek?....tök felesleges felejtsd el.
2013. ápr. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi, nem ez volt a kérdés,

de egyébként azért, mert a böngésző kéri!

2013. ápr. 29. 19:46
 3/7 anonim ***** válasza:
A proxy szerver, egy szerver magyarán a kliensektől érkező kéréseket hajtja végre. Ilyen pl.: a webszerver, ami a böngésződ által kért html, css stb file-okat küldi vissza neked, hogy a böngésződ megtudja jeleníteni a weblapokat. A különbség annyi, hogy a proxy szerverhez olyan kérések érkeznek, hogy töltsön le egy weblapot, majd küldje el neked, magyarán amikor egy proxy szerveren keresztül böngészel, akkor a böngésződ nem közvetlenül a webszerverrel kommunikál, hanem a proxy szervernek mondja meg, hogy te mit szeretnél, a proxy szerver kérést intéz a webszerverhez, kap rá egy választ pl.: egy html filet, amit vissza küld neked. Gondolom így érthető. Egy analógiával élve, elutazhatsz a csomagodért a küldőhöz, de sokkal egyszerűbb ha a postásra magyarán a proxyra bízod a csomagot, hogy hozza el neked. A proxynak általában két haszna van, az egyik, hogy elfed, hiszen a webszerver nem a te IP címed látja, hanem a proxy szerverét. A másik pedig, hogy bizonyos körülmények között gyorsítja a filok elérését, hiszen van egy cache funkciója, ahova a gyakran letöltött filokat elmenti, és ha valakinek szüksége van rá, akkor nem kéri le újra a webszervertől, hanem kikeresi a merevlemezéről, és onnan küldi el neked.
2013. ápr. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3#-as voltam a használatát én is ellenjavallom. Nem ismerem ezt a böngészőt, de ha van rá módod kapcsold ki, az ilyen általános^^ proxy szerverek amiket sejtésem szerint használt, eléggé leterheltek, illetve alapból alacsony a felhasználónkénti sávszélességük, tehát csak a saját böngészési élményed rontod el a használatával. Ugyanakkor bizonyos biztonsági kockázatot is rejt, hiszen ha valaki feltöri a proxy szervert, akkor az összes rajta keresztül áramló adatodhoz hozzájut(persze ez sok más szerverrel is megeshet, de ettől függetlenül érdemes minimalizálni ezek használatát).
2013. ápr. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ja értem, köszönöm szépen :D

tehát alapból jól képzeltem el mi is az a proxi szerver :D

csak mert az én 'szakterületem' a videózás, és ott egy proxi pont ezt csinálja, az eredeti fájl kisebb, gyorsabb változatát használom fel, na mindegy,

amúgy a mathont tudom ajánlani, mert szinkronizálja pl a telefonoddal az előzményeket, letöltéseket, kedvenceket, és piszokgyors!

2013. ápr. 29. 20:15
 6/7 anonim ***** válasza:

a maxthon vakvágány. Annó 5-6 éve elég versenyképes volt firefox-al,én is használtam. De mostmár nem. és nem is fogom.

A chrome a single-kernel kódfordítójával teljesmértékig egy profi böngésző, hátha nem rontják el az új multikore-kernellel....(kopkopkop)

2013. ápr. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, mért lenne vakvágány?

fent van a chrome, a fox és a maxthon!

a chrome folyton hibaüzenettel kidob, nem tudom mi a baja,

a foxot nagyon szeretem, mert sebességben megegyezik a chromeal!

de mégiscsak am axthon a leggyorsabb, és eddíg sehol sem fagyott le, mindent visz és a kis extrákkal sokkal gördülékenyebben megy, mint a többi!

elhiszem, hogy 5-6 éve fos volt, de most tökéletes!

2013. ápr. 29. 20:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!