Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan kell linkelni?

Hogyan kell linkelni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az idősebb generációhoz tartozom, hozzátok képest csak ugatom a számítógépet. Szeretném megtudni, hogy ha mondjuk iyen oldalra mint ez, linket akarok felrakni, azt hogyan tudom megtenni?

2013. márc. 27. 16:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a " http://" karakterekkel kezded a linket, a gyakorikerdesek.hu motorja felismeri egyből. pl [link]


Fórumokba általában bbcode-ot kell használni, pl

[url]www.gyakorikerdesek.hu[/url]

vagy

[url=www.gyakorikerdesek.hu]IDE KATTINTS[/url]


Az első esetben csak a link jelenik meg kattinthatóan, a második esetben az IDE KATTINTS szóra kell kattintani, hogy elvigyen az oldalra. Ezeket simán szövegként kell beírni, a fórummotor felismeri majd. Persze ahány ház, annyi szokás - sokféle megoldás létezhet még, oldalfüggő.

2013. márc. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egy lapfülön megnyitod azt az oldalt amit linkelni akarsz, egy másikon azt amelyiken meg akarod osztani. A linkelendő oldal címsorában lévő szöveget kell másolni. A címsor az a terület, ahol az oldal elérési útvonala is megjelenik: [link]

A bal egérgombbal belekattintva a teljes szöveg kijelölésre kerül, de megoldható ez a bal egérgomb nyomva tartásával és az egér húzásával is, vagy a belekattintás és CTRL+A kombinációval is.

Ha a kijelölés megtörtént, akkor a jobb klikk/másolás vagy CTRL+V kombináció lenyomásával másolhatóvá válik a link. A másik oldalt megnyitva a szövegmezőbe be lehet illeszteni a linket, ami vagy a jobb klikk/beillesztés vagy a CTRL+V kombinációval történik.


A másolós módszeren kívül az is működik, ha a kijelölt szövege bal egérgombbal kattintasz és azt nyomva tartva húzod. Először a másik oldal lapfülére húzod az egeret hogy átugorjon rá a böngésző, majd belehúzod a linket a szövegmezőbe, és akkor is belekerül.


Oldalfüggő hogy a link átváltozik-e hivatkozássá vagy külön be kell másolni a címsorba a megnyitáshoz.

2013. márc. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
milyen böngésződ van ?
2013. márc. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Utolsó, explorer, illetve crohme.
2013. márc. 27. 17:01
 5/12 anonim ***** válasza:
és melyiken mutassam inkább el
2013. márc. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az explorer-en légyszi.
2013. márc. 27. 17:32
 7/12 anonim ***** válasza:

de drága, ne titokzatoskodjál annyira ,ha végig csinálom neked a 9-es ie-vel,merthogy nekem most ez van,

-és visszaírsz majd,hogy ba +,nekem nem is így néz ki az explorerem !akkor lehidalok valszeg,

2013. márc. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mire vagy kíváncsi? Hogy hányas verzió? Talán 2010-es de vagyok biztos benne. A crohmmal nincs ennyi vesződség? Mert ha nincs, abban is levezetheted.

Előre is köszi.

2013. márc. 27. 17:43
 9/12 anonim ***** válasza:

na én vagyok egy másik öreg..


én úgy értelmezem a kérdést, hogy a ctrl c, ctrl v re vagy kiváncsi? vagy valami ilyesmire?

2013. márc. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is úgy értelmeztem, és ebből a szempontból a második választ bármelyik böngészőben elvégezheted. Maga a művelet csak pár másodperc, leírni volt csak hosszadalmas.
2013. márc. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!