Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Facebookon vannak webáruházak,...

Facebookon vannak webáruházak, ahol ruhákat/ékszereket lehet venni. Nekik kell számlát adniuk?

Figyelt kérdés
Kötelesek számlát adni és adózni ezután? Ők is rendes webáruházként működnek? Az adóhivatal őket is ellenőrzi? A válaszokat előre is köszönöm.

2013. márc. 27. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
csak hobbi szinten csinálják. Ha jól tudom, egy évben 600ezer Ft-nyi jövedelem felett kell fizetni adót, ez alatt nem számít kereskedelemnek, csak mintha egy-egy ruhájától megválik, mint magánszemély. Persze arról lehet vitatkozni, hogy átlépték-e már ezt a határt, de ha egy jófej ember bejelenti, akkor számíthat ellenőrzésre. számlát nem tudnak adni, a legtöbben ebay-ről töredék árért megveszik, és a gyanútlan vásárlónak meg eladjuk 4-5ezer Ft-tal drágábban. A probléma a legtöbbel ott van, hogy nem saját tőkéből dolgoznak, hanem előre kell utalni, és ha véletlenül nem érkezik meg, akkor lehet, vissza se tudja fizetni, mivel ő azt elutalta annak, akitől vásárol.
2013. márc. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

A Facebookon működő webáruházakra ugyanazok a jogszabályok vonatkoznak mint az összes többire. Számlát kell adniuk, a vásárlástól való elállás jogát biztosítani kell...

Csak és kizárólag annyi a különbség, hogy az áruház adatai a Facebook szerverére vannak feltöltve.

Előző hozzászóló nyilván a hírfolyamon található ajánlatokra gondolt. Ha ott magánszemély hirdeti a saját dolgait, akkor igaz amit írt!

2013. ápr. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nem használtruhás cuccokra gondoltam, hanem amint leírtam, sokan merészen rendelgetnek fillérenként ebay-ről, mert rájöttek, hogy ott olcsó, és az olyanoknak meg eladják 3-4xes áron, akik még nem jöttek erre rá. :) legalábbis gondolom a kérdező ilyesmire gondolhat, nem webáruházak hivatalos fb-oldalára. :)
2013. ápr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen az ilyen ebay-esekre gondoltam, én is úgy tudom, hogy kötelesek adózni, csak nem tudom, hogy tudnak számlát adni róla.
2013. ápr. 11. 20:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!