Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem működik a routerem?

Miért nem működik a routerem?

Figyelt kérdés

Van egy Tp-link WR740N típusú routerem.

Otthon kipróbáltam, és működött a router.

Albérletemben T-home adsl internet kapcsolatom van, és alapból szépen megy a net, de ha a routert csatlakoztatom, hiába próbálom konfigurálni, egyszerűen nincs internet. Tudtok valami megoldást?



2013. márc. 24. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
A számítógép MAC címét klónozd bele, valószínűleg az albérletben a modem megjegyezte a korábbi eszköz címét és csak annak akar netet adni.
2013. márc. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mac klónt próbáltam, de abban nem vagyok biztos, h jól csináltam, mert úgy sem ment...

Korábban itt nem volt más eszköz, router, csak a modem. Eddig csak 1 gép volt, nem volt rá szükség :)

2013. márc. 24. 17:26
 3/4 Lajos54 ***** válasza:

Próbáld ki azt, hogy csatlakoztatod az ADSL modem kimenetét (ami eddig a számítógépre csatlakozott) a router bemenetére (kék, WAN feliratú). A router kimenetéről (sárga, LAN) az egyik számítógép bemenetére (ahova eddig az ADSL csatlakozott). Ha így lesz a gépen net, akkor a router beállításaival van gond.

Ha valóban az a gond, mint az előző is írta, próbáld ki, hogy kapcsolj ki mindent, végezd el a csatlakoztatásokat, várj egy kicsit, és úgy kapcsold a a modemet, routert, gépet. Amikor minden "felállt", akkor nézd meg hogy mi a helyzet.

2013. márc. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos ez kb 1-2 hete fentálló probléma. Azóta próbálkozok vele. Próbáltam már a ki-bekapcsolást, kb mindent, ami nekem eszembe jutott... Ha összekötöm a routerrel a gépet meg a modemet, nincs netem...
2013. márc. 25. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!