Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy működik ez? (wifi router)

Hogy működik ez? (wifi router)

Figyelt kérdés

Szóval van egy ilyenem:

[link]


Ezt szeretném lecserélni egy wifis routerre. De nekem nem rendes kábeles netem van, hanem ilyen mikrohullámú, akkor ugyanúgy kell telepíteni az új wifis routert mintha kábeles netem lenne? Szóval kihúzom a régit, bedugom a gépbe az újnak a kábelét, telepítem és kész?(nézelődtem a neten, de mindig adsl , meg kábeles netekről olvastam infókat, én meg nem értek hozzá)

Tehát a wifis routerhez mellékelt telepítő cd-vel sikerülni fog egyedül? (Nem vagyok elveszett technikai ügyekben, csak még sosem csináltam ilyet,az access point-ot is a szolgáltató embere állította be)

Amúgy ezt néztem ki:

[link]



2013. márc. 11. 21:49
 1/8 uno20001 ***** válasza:
Te vezeték nélküli hozzáférési pontod szerintem egy wifi router. Ha ki szeretnéd cserélni cserélni akkor húzd ki a wan kábelt az airliveból és dugd be az általad vásárolt TP-LINK routerbe, és konfiguráld be. Ja és nincs wifis roter mivel egy router eleve wifi hálózat létrehozására szolgál.
2013. márc. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hello


Amit linkeltél az egy AP, gondolom a netszolgáltatód adja a wifis netedhez, azt semmi képen NEM tudod kiiktatni a rendszerből, mivel ált. ahoz (ill. annak a mac ad. jéhez)van kötve a vétel, továbbá az az eszköz végzi ilyen típusú neteknél a kapcsolódást(olyasmi mint kábeles netnél a modem csak kicsit bonyolítottabb). A NETSZOLGÁLTATÓDTÓL KAPOTT AP SEMMI KÉPEN NEM HELYETESÍTHETŐ EGY WIFIS ROUTERAL!!! A szolgáltató állította be. Nem publikus ilyen neteknél a csatlakozási jelszó, etc. A jelszó amugy a min. védelem, de napjainkban már a plusz mac address es védelem az alap ilyen szolgáltatoknál, amit ált. mikrotic-os rendszerhalmaz kezel! (Mac adress= minden hálózati eszköz egyedi azonosítója). a wifis routert max. utána tudod kötni azzal a kábellel ami most a gépbe megy bekötöd a router Wan portjába. A wifis router cd-jét akár milyen is az dobd ki a kukába... böngészőbe beirod a router ipjét és úgy tudod konfigolni a legegyszerűbben. Állítsd be hogy a WAN kapcsolat automatikusan létrejön magától, a router ne csináljon vele semmit...

2013. márc. 12. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta a szolgáltató hogy ezzel nem wifizhetek,mert ez egy ap, nem wifis router, ezért veszem a tplinket.
2013. márc. 12. 07:26
 4/8 Lajos54 ***** válasza:

Lényegében Nexed válaszában az igazság. A jelenleg meglévő kütyüd lényegében úgy fogható fel, mint egy modem a kbel-net vagy ADSL hálózat végén. Csak ez nem vezetékről, hanem mikrohullámon veszi a jelet az internet szolgáltató felől. A hátulján lévő csatlakozó(k)ról kapod a számítógép felé az internet hozzáférést.

Ha wifis hálózatot akarsz, akkor nem ez helyett, hanem ez UTÁN kell bekötnöd a wifi routert. Arra a csatlakozóra, ahol eddig a számítógéped volt. Ezután kell a routert konfigurálni, vagy az említett webes felületen, vagy (ha még nem dobtad ki :) a routerhez adott CD segítségével. Nem olyan rosszak (most már) azok a CD-k! Igaz, hogy jobbára angol nyelvűek, de a képek eléggé érthetően végig vezetnek a beállítás folyamatán. Csak a beírandó adatokra kell odafigyelni (a hálózat neve, amit az alapból kiosztott "TP-Link valami" helyett te állíthatsz be, illetve a jelszó, ami kellően legyen bonyolult, de azért jól meg tudd jegyezni. És természetesen a "vevő", vagyis a wifi-vételképes számítógép is jól legyen beállítva.

Szerintem menni fog.

2013. márc. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt úgy lehet ugye,hogy mivel az ap hátulján 2 lan hely van, az egyik marad a számitógépbe bedugva a másikat meg akkor a router Wan(?)jába dugom? (mivel elég régi pc, nincs benne wifi) Igazából egy tablet menne wifiről,abban kell vmit állítani? A routert még nem vettem meg, nem volt mit kidobni :)
2013. márc. 12. 16:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Mehet úgy is akár, hogy az AP mindkét kimenetelét az általad leírt módon használod. De szerintem célszerűbb a gépet is a routerre kötni, és akkor tudsz leszedni a tabletre cuccokat amit tudsz használni a géphez. Gondolom Androidos a tablet. Fájlmegosztás, wifin keresztül, gépvezérlés, távirányító lejátszókhoz, vagy akár joystick ként is használhatod a tabletet gamekhez. etc egész jó cuccok vannak android és PC közé. De ezek ált. csak akkor működnek, ha mindkét eszköz egy elosztón van. Továbbá biztonsági szempontból ajánlatos router mögül netezni, port szűrés és hozzárendelés pl. elég hasznos dolog főleg torrentnél.
2013. márc. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Lajos54 ***** válasza:

"Igazából egy tablet menne wifiről,abban kell vmit állítani?"


Majd, amikor beállítottad a wifi routert (név, jelszó), ezeket kell a Tableten is beállítani. De a jelszót úgyis kérni fogja, amikor csatlakozni akarsz. (sőt, ha van esetleg wifis telefonod, azon is ugyanígy).

2013. márc. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Esetleg ha még lenne valami kérdésem, megírom privátba :) Igazság szerint nem hiszem,hogy az én 10 éves pchez bármit szednék le, meg nem akarom piszkálni, a gépen jó a net, akkor minek nyúljak hozzá? A lényeg hogy a tabon legyen normális a net :)
2013. márc. 13. 12:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!