Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha bekapcsolom a tévét miért...

Ha bekapcsolom a tévét miért megy el a net?

Figyelt kérdés
Nekem van egy ilyen netem: [link] és egy Cisco EPC 3925 digitális elosztóm. A tévé HDMI kábellel rá van kötve egy Cisco Cis 2001 fekete dobozra és ez pedig egy LAN kábellel rá van kötve a digitális elosztóra. Ez eddig oké de ha bekapcsolom a tévét ( pontosabban a Cisco Cis 2001 eszközt ) akkor egyszerűen nincs internet, a Windows 7 is annyit ír ki hogy Nincs hálózati hozzáférés és a sárga felkiáltójel is ott van. Ha pedig kikapcsolom a tévét pár percen belül vissza is jön net mintha semmi sem történt volna. Miért van ez?

2013. márc. 3. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Az elosztó egyben router is, van belső IP címe. Gondolom van routered is, aminek szintén van belső IP címe (valószínű mindkettő 192.168.0.1). Írd át az egyik IP-jét valami másra (mondjuk 192.168.1.1-re, vagy amire akarod a belső címek közül), és próbáld újra.
2013. márc. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A saját routeremet nem használom mert a szerelő amikor kötötte be a netet meg a tévét mondta hogy nem lesz rá szükség.
2013. márc. 3. 18:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor marad a firmware frissítés ez alapján: [link]
2013. márc. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha jól értem akkor csak a szolgáltató tudja lefrissíteni, nem?
2013. márc. 3. 18:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg saját firmwaret használnak, az alappal nem nagyon menne.
2013. márc. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor holnap felhívom őket hogy frissítsék le.
2013. márc. 3. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!