Routerrel kapcsolatban tudnátok segíteni?
Először is nem kbps hanem Mbps. Másodszor ezek az értékek a vezeték nélküli átviteli képességük, ami sosem nem fedi a valóságot. A gyakorlatban ezeknek az értékeknek a 40-60 % -át tudják ideális körülmények között is, klf műszaki okok és marketing duma keveréke miatt.
Hogy mi a különbség az 5 és 30 eFt -os kategória között?
Az 5 ezer forintos router csak egy alap butított router, ami a legtöbb kezdőnek általában elég, de az internet sebességtől is függ. Általában ezeket 50-60 Mbps -os net csomagok lehet ajánlani, mindenféle különleges igény nélkül. (Magyarul, megossza a neteted Wi-Fi -n és vezetéken, illetve ismeri a kötelező szabványokat, többet ne várj tőle).
Ahogy megyünk felfele az árba úgy jönnek elő a többletszolgáltatások. Pl. gigabites vezetékes kapcsolat, többantennás MIMO N Wi-Fi a gyorsabb, stabilabb és nagyobb hatótávolságú vezeték nélküli netezésért. Vagy beépített USB porttal pl. ilyen extrák, hogy külső USB -s vinyót, pen drive -t tudsz hálózati tárolóvá (NAS -á) varázsolni vele. Ahogy megyünk felfele árban olyan 30 Eft tól már tudnak önálló letöltéseket (pl. bittorrent) csinálni külső vinyóra (vagy a saját beépített vinyójukra, lsd. Asus) a számítógép bekapcsolása nélkül, amivel pl villamos áramot vagy gépkopást spórolhatsz. És akkor még nem is beszéltünk a hatalmas hardveres különbségekről, ami az átlag felhasználók szeme elől rejtve marad, igazából csak azoknak fontos akik nem gyári firmware -el szeretnék használni őket. Az apróbb kis okosságokat (ami sokszor csak hálózati szakembereknek érdekes) meg napestig lehetne sorolni, hogy mi a különbség a belépő szint és a közép, felső kategória között.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!