Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy VPN anonimizer mennyire...

Egy VPN anonimizer mennyire lehet biztonságos? Titkosított adatfolyam + no log fájl de azért jöhet a rendőrség-hogy van ez?

Figyelt kérdés

Az összes ilyen jellegű szolgáltatás (pl. hidemyass) úgy működik, hogy vpn kapcsolatot hoz létre egy anonim proxyhoz, mely bárhol lehet a világban, és az összes netezést ezen keresztül intézi.

Ha letöltök valamit, nem az én ip címem látszik mint letöltőé, hanem az anonim proxy ip-je.

Ezen cégek azt ígérik, hogy

- az összes adatkapcsolat titkosított, senki se nézhet bele

- és nem vezetnek log-ot


De azért hozzáteszik: ha törvénytelen dologra használom az anonim kapcsolatot, akkor letiltanak, és rendőrségi megkeresés esetén kiadják a valódi ip-met (amit ugye csak ők tudhatnak).


Na most, a kérdésem: ha az adatkapcsolat titkosított, akkor honnan tudhatja bárki is , hogy törvénytelenséget művelek? Hiszen ha pl. letöltök vmit, ahhoz hogy a jogsértés beigazolódjon, be kéne pillantani a titkosított adatfolyamba, amihez ugye senki se férhet hozzá (elvileg).


De még ha be is igazolódik, nem adhatnak ki semmilyen adatot a hatóságnak, hiszen nem vezetnek log-ot, vagyis egyszerűen nincs mit kiadni. Nem adhatják ki az ip-met, hiszen log fájl hiányában maguk se tudhatják ezt.


Sok szolgáltató szerződését végigbogarásztam, és summa summarum mindben ugyanaz van: ugyan minden titkos, és semmihez nem férhet hozzá senki-de azért ha „olyat” művelek jöhet a rendőrség.


Akkor hogy van ez?



Köszönöm


2013. febr. 14. 08:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy a szolgáltatást használva valaki betör egy weblapra és otthagyja a nyomát. A rendőrség megy a szolgáltatóhoz, hogy el kellene számolni ezzel. A szolgáltató vagy azt mondja, hogy ő volt és viszi a balhét, vagy kiad egy listát arról, hogy abban a pillanatban kik honnan csatlakoztak hozzájuk.

A konkrét forgalomról nem vezetnek logot, de hogy ki-mikor-honnan ment fel arról igen, talán a számlázás is ez alapján folyik.

2013. febr. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kovács Pistike01 ***** válasza:
Szerintem biztonságosabb a tor mint a vpn, legalábbis rejtőzködés szempontjából. Maga az adatforgalom feltörhető, de azt, hogy ki honnan kommunikál, azt egyelőre csak a jóisten tudja megmondani. Hátránya, hogy lassú.
2013. febr. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Kovács Pistike01 ***** válasza:
Elfelejtettem mondani, hogy teljesen ingyenes projekt.
2013. febr. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!