Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan formázzam le a laptopom...

Hogyan formázzam le a laptopom merevlemezét?

Figyelt kérdés
Amikor elindítom az újratelepítést nekem csak annyit kérdez hogy "Gyári fájlkép használata" vagy "saját fájlkép használata". Ha saját fájlképre megyek kéri hogy helyezek be egy külső adathordozót amin rajta van az a bizonyos saját képfájl ha meg a gyárira megyek rögtön elkezdi a visszaállítást amit csak egy megerősítő kérdés előz meg. Hogyan formázzam le a merevlemezt? Egyáltalán miért nem kínálja fel?

2013. febr. 12. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne az "újratelepítést" indítsd, hanem egy sima telepítést.
2013. febr. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De nincs Windows 7 lemezem illegálist meg nem akarok használni ha egyszer kifizettem a programot a laptoppal együtt.
2013. febr. 12. 15:23
 3/10 anonim ***** válasza:

Tehát jól értem, hogy nincs Win telepítő lemezed, sem képfájlod? Akkor a formatálás után miről akartad telepíteni a rendszert? :)


Formatálás után szükséged lesz egy telepítő CD-re. (Vagy USB-n az ISO fájlra, mindegy.)

2013. febr. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A Windows 7 képfájlja a merevlemezen van rajta amihez én nem férek hozzá mivel egy rejtett partíción van.
2013. febr. 12. 15:30
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez esetben fel kell hogy tegyem a kérdést, hogy miért akarod formázni? :)
2013. febr. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mert 3 év alatt lett pár hibás szektor a merevlemezen amit csak formázással lehet orvosolni.
2013. febr. 12. 15:35
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy sima lemezellenőrzés és hibajavítás is megoldja a problémát, nem kell formázni hozzá.
2013. febr. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amúgy ha 3 év alatt lett pár hibás szektor, akkor vagy nagyon gagyi a winchi, vagyon nagyon leharcoltad. Ha megjelent pár hibás szektor, akkor azok gyorsan fognak szaporodni, érdemes lenne lecserélni, mielőtt nagyobb baj lenne.
2013. febr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a választ! Akkor lehet hogy beszerzek egy új merevlemezt csak az a baj hogy ezen van rajta a Win 7 képfájl. Majd elviszem egy szakihoz hátha át tudja varázsolni ezt a képfájlt egy másikra.
2013. febr. 12. 15:46
 10/10 anonim ***** válasza:
...feltéve, hogy valóban hibás szektorok vannak a lemezen. Ha ugyanis tudsz róluk, látszanak, akkor már javítva (jelölve) vannak.
2013. febr. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!