Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van DSL ről WAN ra átalakító?...

Ghostboy kérdése:

Van DSL ről WAN ra átalakító? Vagy van valami egyéb megoldás erre?

Figyelt kérdés
Vettem egy új routert (TP-LINK TL-WR841N) az erősebb wifi és valamivel jobb internet minőség érdekében. A gyári router DSL (telefon vonal) -al csatlakozik az internetre és onnan osztódik szé a lakásban. Az új modem viszont WAN ról osztja szét az internetet. így hogy a gyári modemre kötöttem az újat így viszont rettentő lassú lett a net.

2013. febr. 8. 19:36
 1/4 P.O.C. ***** válasza:
Tehát modem router -ed van, amit a szolgáltató hozott alapból csak kevesled a annak Wi-Fi teljesítményét és ezért vetted a TP-Link et?
2013. febr. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen valahogy így. mert a szolgáltató által biztosított router már vagy 3 éves. és 1 éve volt egy csomagváltás 8mb/s ről 24mb/s es csomagra. viszont a modem maradt és hát ez a baj hogy a szolgáltató modemje DLS kábellel csatlakozik ez amit vettem ez meg sima internet (WAN) kábellel. és így hogy az újat a régire kötöttem rá így még lassúbb az egész cucc. és nem tudom hogy van e ilyen hogy DSL ről WAN ra átalakító hogy az új routert közvetlen netre tudjam kötni ne a régire.
2013. febr. 8. 22:56
 3/4 P.O.C. ***** válasza:

Egyszerű. Ha a telefonvonalatok nem digitális, vagyis nem a modem-router -be kell kötni, akkor vehetsz sima ADSL modedmet (vagy ahogy te nevezed DSL-WAN átalakítót).

[link]

[link]


(Persze ha alapból új modem-router -t vettél volna olcsóbban kijössz.)


Amit még meg lehet próbálni, hogy a TP-Link -et csak Access Point -ként használod. Beállítod a Wi-Fi -t, letiltod a DHCP -t, majd összekötöd az A TP-Link egyik LAN portját a szolgáltató modem-router -ének egyik LAN portjával, így a router funkciót továbbra is a szolgáltató eszköze fogja ellátni.

2013. febr. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítséget :) +
2013. febr. 10. 15:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!