Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan szoktassam le magam 1...

Hogyan szoktassam le magam 1 oldalról (a netezésről), ha érzelmileg is kötődök ehhez az oldalhoz?

Figyelt kérdés

Még mielőtt bárki azt hinné, ez nem chat-es oldal. Az érzelmi kötődés úgy alakult ki,hogy megismertem itt több embert is, már évek !! óta használom és az oldal fejlődése (népszerűbbé válása, oldal felépítése, stb.) nekem is köszönhető. Nagyon sok időm és munkám van benne, és most szeretném ezt megváltoztatni,hogy ne járjak fel állandóan erre az oldalra,mert lassan már csak ez fogja kitölteni az életem és ezt nem szeretném. :( De nagyon nehéz,nem tudom hogy mit tegyek, mert hetek óta csak halogatom, hogy majd majd ma csak 5 percet töltök ott, vagy csak fél órát, de aztán észreveszem, hogy megint eltelt a napom többi része hasznos dolgok nélkül.


Persze,mondjátok nyugodtan, hogy ne üljek le a gép elé, meg vegyek magamon erőt és gondolkodjak hogy mi fontosabb nekem, a valós dolgaim vagy ez a virtualitás, ezt én is tudom. De hasznos "leszoktató" tanácsok érdekelnének,amivel tényleg jutok valamire. :(



2013. jan. 30. 17:49
 1/4 anonim válasza:
menj ki a szabadba.
2013. jan. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Minden délután és minden este menjek ki a hidegbe? :( Nem igazán van kint mit csinálnom ilyenkor. Sőt semmi nincs ilyenkor.
2013. jan. 30. 18:02
 3/4 csacsi2 ***** válasza:

szerintem a hideg csak kifogás. először is mindíg fogsz kifogást találni (csak 5 perc, mi bajom lehet stb)

Másik ,hogy a munka megoldja az ilyen jellegü problémákat (semmire nem lesz időd)

-Találj más függőséget (tanulj, pl photoshop,weblaapkészítés esetleg valami olyat aminek a későbbiekben hasznát veszed)

-Szerezz társaságot.

-Te is tudod mit hiányolnak belőled mások (Szüleid,barátok stb) Erősíts rá!Takaríts segíts másoknak stb.

Hasonló problémáim nekem is vannak pl 1 hete fel kellene szereljem az ajtómat, lehet mondani hogy kifogás hogy nincs szerszámom, de holnap elmegyek a haverhoz és hozok tőle!

Egyéb alternatíva, rugasd ki magad az oldalról és ne regelj vissza.


összeségében magadnak kell erőt vegyél magadon és ha megtaláltad a megoldást csak nevetsz a kérdéseden!

2013. febr. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Dr.Sors válasza:

Kedves leányzó!


Feltételezem még iskolás vagy,persze,lehet már "nagyobb" suliba jársz,mondjuk egyetem.Legyen egyetem csak úgy..

Írtad,hogy eltelik a napod hasznos dolgok nélkül.Most el kellene gondolkodni,mik is lennének azok a hasznos dolgok valójában,amiket nem teszel meg...hogy valóban olyan hasznosak-e és miért nem teszed meg.Erre most magadban van is egy válaszod,oké...Most gondolj arra egy pillanatra,pontosan miket csinálsz azon az oldalon,olyan hosszú ideig.Ez alatt az idő alatt ott is végig hasznos dolgokat csinálsz,vagy van,amikor csak megvan nyitva az oldal és közben mással is foglalkozol?Erre is most megvan a válaszod,rendben..Lehet,hogy nem is az az egy oldal a "hibás",hanem maga az internet függőség.Gondolom nem csak pár óra plusz időről van szó,hanem egész éjszakán át tartó netezésről,amit nem említettél meg az írásodban.Máskülönben pár óra plusz miatt nem írtál volna ide,szóval számodra elég úgymond drasztikus ez a netezés.

Figyelj..Konkrét leszokási módszer nincs.Majd ha valamilyen okból kifolyólag jobban változik az életedben,akkor már azok a tevékenységek lesznek fontosabbak és nem egy oldal,vagy az internet és kevesebb időt leszel online.Ha nincs semmi olyan betáblázott tevékenységed a tanulás mellett és fiúd sincs és ahogy írod,már évek óta azon az oldalon tevékenykedsz,akkor ez most még így is lesz.Majd szépen lassan jönnek a változások.Persze,felgyorsíthatod a dolgot,ha ráveszed magad az új dolgokra és tüzetesen átrendezed az életviteled és olyan dolgokat próbálsz ki,vagy csinálsz,amik hasznosak lennének,vagy amiket szeretsz.

2013. febr. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!