Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen routert ajánlotok?

Milyen routert ajánlotok?

Figyelt kérdés

A kérdés adott egy laptop-ot egy ps3-mat és egy-két telefont kéne ellátnia internettel egy 100nm lakásban.

Előrre is köszi mindenkinek..



2013. jan. 30. 15:26
 1/3 P.O.C. ***** válasza:

Ilyen kevés infóból nem lehet mint mondani. Pénztárca függő is egy kicsit. Az sem mindegy, hogy a router hol lesz elhelyezve és milyen messze vannak azok az eszközök, amik Wi-Fi -n el akarják érni hány fal van közte, illetve mekkora internet csomaghoz kell, stb..

Ezek ismerete nélkül hiába ajánljuk neked a legolcsóbbat vagy a legdrágábbat, valószínű hogy mellé fogunk nyúlni.

2013. jan. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

hát én úgy gondoltam hogy kb a ház közepe felé lenne a router falak viszonylag vékonyak tehát szerintem az nem gond ár az olyan 5-10ezer

és külön hejségekben vannak az eszközök (ps3 pc)

2013. jan. 30. 22:19
 3/3 TaKy99 ***** válasza:

Az ár nem gond, 5-10 ezer???? Azaz keményen alsó kategória.

10-20 körül kapsz komoly tűzfallal rendelkező, USB-s fájlszerver, nyomtatószerver tudású routert.

Ha nem kell tűzfal és tsai akkor jó az a kategória, amit írtál. Ebben a kategóriában szinte tökmindegy mit veszel.


A cikk lassan 3 éves, azaz a cikkben írt felső kategória a mostani középkategória. Minimum ilyet érdemes venni. [link]

Ha meg a falak miatt esetleg a ház egyik részén gyenge lesz a jel, akkor be kell tenni egy wifi repeater-t. Azt viszont jól meg kell nézni, hogy passzoljon a routerhez...

2013. ápr. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!