Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nyitott Wifivel kaphatok vírust?

Nyitott Wifivel kaphatok vírust?

Figyelt kérdés
Ha kívülálló használja a netem pl. Vagy akárhogy. Lehetséges ez? Vagy zárjam le?

2013. jan. 25. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp jelszavazd le, hacsak nem akarod hogy mindenki a te neteden lógjon.

Legfeljebb ha másnak is megengeded akkor megadod neki a jelszót, de ne hagyd így.

WPA2/PSK-ra állítsd, és valami jó hosszú bonyolult jelszót találj ki.

2013. jan. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyitott wifi alatt azt érted hogy kódmentes? Ha igen, akkor kódold le. Ha a bekapcsolásra érted, akkor be lehet kapcsolva persze. 0.001% az esélye hogy valaki téged fel fog tőrni, és ultra hackerként valamely módon vírusokat kűld a gépedre. Szóval nem. Nem fogsz vírust kapni. Nyugodtan nyitva maradhat, persze kóddal. wpa/wpa2-es bintonsággal.
2013. jan. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sarki házban élek, két szomszédom van. Mindkettőnak van wifije, szóval egyáltalán nem szorulnak rá, hogy az én internetemet használják. Szóval szerintem nem szükséges lezárni. Amúgy meg, nem is tudom :S :D
2013. jan. 25. 21:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor is zárd le. Megáll a házatok előtt valaki egy kocsival, és laptoppal a te netedről töri fel a NASA-t, aztán majd nálad kopogtatnak :D
2013. jan. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 P.O.C. ***** válasza:

1. A Wi-Fi -det nem csak a két szomszédod tudja venni, nem drágák ma már az olyan vevők, amivel több száz méterről de akár kilométerekről is a te neteden tudnak vele élősködni.


2. Amit az előző írt, pl. ha cyber bűzözést hajtanak végre a neteddel a rendőrségének a te IP címed lesz meg.


3. A potyázó nem csak az interneted előnyeit élvezheti, hanem egy helyi hálózatét is (ha csak a routeredben nincs bekapcsolva az AP isolation). Így könnyen illetéktelen kezedre juthatnak a személyes adataid is. És igen, a hozzáértőbbek akár kitolásból vírust is rakhatnak a gépedre. (Bár ez utóbbi nem életszerű, inkább a LAN hálózaton terjedő vírusoktól kell tartanod.)


Összefoglalva: NE JÓTÉKONYKODJ, ZÁRD LE EGY JÓ ERŐSS TITKOSÍTÁSSAL!

2013. jan. 26. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!