Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mitől ilyen ingadozó a net?

Mitől ilyen ingadozó a net?

Figyelt kérdés

Ma reggel belöktem a gépet, de amit művel az már sok.

Minden frankó, most lett új win 7 felrakva, a filmek, játékok mennek ezerrel nem lassú a gép.

Viszont a net az valami szörnyű, a torrent össze-vissza megy, van vagy ezer seeder, mégis hol 30 kb/s hol 2,3MB/s, a Google az végig gyors, megtalálta a gyakorit, beléptem, aztán kattintanák a Számtek kategóriára és fél percet várok, h betöltse.

Youtube meg egyéb videók nem mennek:S

Szal ezek alapján a winyó jó, a rendszer oké, nincs ami foglalná a sávszélt, kábelekhez nem lett nyúlva:S



2013. jan. 10. 10:06
 1/8 A kérdező kommentje:
Na hát a kérdést is alig tudtam kiírni:S
2013. jan. 10. 10:08
 2/8 anonim ***** válasza:
Router van?
2013. jan. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ez sajnos állandó hiba. Kijönnek a szerelők, csinálnak valamit, egy ideig jó, majd megint... Szóval már elég "profi" vagyok abban, hogy mi szokott/tud a gond lenni ilyenkor.

Amin gondolkodj el:

- router hiba

- modem hiba

- internet-szolgáltató hibája


Megoldási lehetőségek, amik használhatnak:

1. modem újraindítása (pár másodpercet várj a ki- és bekapcsolás között)

2. router újraindítása (ha mindkettőt akarod, akkor is modem-router legyen a sorrend)

3. hívd fel a szolgáltatót, hátha náluk van valami hiba

4. ha a TV-műsort is ők adják, kapcsold be a TV-t, nézd meg, az működik-e

5. kábelek ellenőrzése

2013. jan. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
az uTorrenten elég emelni a cachen hogy késleltetett írás legyen. De a Youtube gond ha bent van a FlashPlayer és az sem megy... Net szolgáltatót kérdezted?
2013. jan. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kössz szépen a válaszokat!
2013. jan. 10. 12:58
 6/8 Golan Trevize ***** válasza:

Állíts le minden hálózati forgalmat (utorrent, böngészők, stb.)

Mérj sebességet speedtest.net-en.

Ha ott jók az értékek, akkor nem a neteddel van a gond.

2013. jan. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Na úgy néz ki, h a gond azzal a kábellel volt, ami a modemet köti össze a géppel.

Rá lett tolva az ágy és meg van törve, ha mozgatom letöltés közben, ahogy kell esik is a letöltés, de ha megigazítom már megy is fel ezerrel.

Kössz még1* a segítséget!

2013. jan. 11. 13:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Tanulság: letöltés közben ne kufircoljunk az ágyban és se is rendezzük át a szobát. :D
2013. jan. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!