Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Router és a wifi mire is jó?

Router és a wifi mire is jó?

Figyelt kérdés
Sziasztok. léccives segítsetek. mert most szeretnénk venni egy wifi , routert csak nem tudjuk pontosan , hogy mire is jó .. le akarjuk mondani a mostani internet szolgáltatót mert elég rossz. és a környékben lévő összeset megjártuk de egyiket se voltunk megelégedve. és ha veszünk 1 et. akkor szolgáltató nélkül ugyan úgy lehet internetezni ? számla nélkül ? vagy pontosan hogy is megy ez? kérlek válaszoljon valaki

2013. jan. 7. 14:34
 1/6 Liverpoolhungary válasza:
Csak akkor tudott használni a wifi router-t ha van elérhető Wifi jel a közeledben. például valamelyik szomszédnál, és persze ha nem védett jelszóval.
2013. jan. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De mi szeretnénk venni mint a kettőt. hogy legyen hálózat , meg tudjak is csatlakozni . mert a ruterrel csinálom ugye magát az "internetet,, a wifivel meg csalakozom rá. vagy lehet hogy nem jól tudom. :D

egy ilyen mennyibe kerül kb ?

2013. jan. 7. 14:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Héló nem nem forditva ülünk a lovon.

Amikor azt mondták neked h. a wifivel ingyen netezel, azt nagyon félre értetted!

Igyekszek összefoglalni. Előszöris van egy vezetékes net előfizetésed, ez az alap. Az beérkezik egy modembe, ami lehetővé teszi h. használd. Ebből a modemből gyakran csak egy kimenet van, igy nem lehet a vezetékes netet 3 gépen használni csak egyen, ezért a modem után be szoktak kötni egy rootert is. Ez arooter gyakorlatilag egy elosztó, ami (a mostaniak szinte mind) tud wifi jelet küldeni azaz a pl. 4 darab vezeték kimeneten felül wifi jelet küld szét, amit a lap-topok vagy az okos telefonok, vagy bármi amiben wifi jel vevő van tud érzékelni, azaz vezeték nélküli netet használni.

Az h. ingyen van azért van ingyen, mert ha nem véded le a wifijelet jelszóval és a leleményes szomszéd a sarokban gubbasztva a laptopjával tudja fogni a te neted jelét, akkor marha jól járt, és használja a tiédet ingyen :)

Remélem jól magyaráztam :)

2013. jan. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat. Igen megértettem úgy ahogy. Én is igazából a laptop miatt szeretnék , vagyis most akarok venni 1 et és az miatt. Az asztali gépet meg eladnám vagy nem tudom . Háát igazából majd még ez eldől. :D de köszönöm szépen a felvilágosítást. :) amúgy a körülöttem lévő szomszédok meg az utcában elég idősek laknak a környéken nem igazán van ilyen. :D ha csak nem a szomszéd 80 éves néni laptop-ozik. :D
2013. jan. 7. 14:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérdező: azért csak védd le! Nem jó ha valaki arra jár, valami disznóságot elkövet a te netedről, és aztán téged vesznek elő miatta.
2013. jan. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Liverpoolhungary válasza:


Csak akkor tudott használni a wifi router-t ha van elérhető Wifi jel a közeledben. például valamelyik szomszédnál, és persze ha nem védett jelszóval."


az ilyen minek válaszol könyörgöm?

vak vezet világtalant?

2013. jan. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!