Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Facebook szokott pénzt...

A Facebook szokott pénzt osztani? (többi lent)

Figyelt kérdés
Ami nap kaptam egy levelet a "facebooktól" h $1.000.000 kapok mert véletlenszerüen ki lettem választva. Elkérték a nevem, hol lakok, telefonszámot, bankszámot és még minden ilyet.... megadtam mindent amit tudtam és utána nem jött válasz! Lehetséges h átverés? Szokott a Facebook ilyet csinálni? Mármint h pénzt oszt?!

2013. jan. 2. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem oszt pénzt, ez mindig átverés.


A megadott adatokkal viszont vissza tudnak élni. Öreg trükk, de akinek ez új és tapasztalatlan az óvatlanul belesétál az ilyen csapdákba.


Nem merült fel benned bármelyik információnál is, hogy annak nem lehet valóságalapja? Vagy az önkéntes információmegosztás előtt nem futott át az agyadon hogy mindig vannak még a híradóban is esetek hogy milliókkal húznak le embereket (nigériai-csalás például)? Vagy felteszel egy kérdést itt hogy mások mit tudnak erről, mielőtt megadod az adatokat? Utólag már lehet késő lesz erről beszélni.


A legjobb eset ami történhet, hogy csak spamet kapsz ha megadtad az e-mail címedet. A legrosszabb, hogy a nevedben a személyes adataiddal mit tehetnek mások... Bűncselekménybe keverhetnek aminél téged kérnek számon például.

2013. jan. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem... És akkor most én mit tudok csinálni? Most már semmit, gondolom?! :(
2013. jan. 2. 15:50
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
remélhetőleg a bankszámlád pin-kódját is megadtad :)
2013. jan. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt nem....
2013. jan. 2. 15:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!