Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » TP-linkes router beállítása...

TP-linkes router beállítása laptopra?

Figyelt kérdés
Vettem egy tp-linkes routert. Az asztali gépen be lett állítva neki minden,működőképes. Telefonon rendesen fogja a jelet,és a laptopomon is. A gondom az lenne,hogy van még egy laptop a családban,amire egyszerűen nem tudom csatlakoztatni a wifit. Csatlakozik,de az azonosításnál,ki írja hogy nem azonosítható hálózat. Csak nem értem,hogy miért...Ha elvileg az egyik laptopon működik akkor nem az alapbeállításoknál kellene lenni a gondoknak,hanem a másik laptop(amin nem ismeri fel) beállításainál.Valaki tud segíteni?

2013. jan. 1. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:

a szokásos..

0 információ arról, hogy mi van


írd le a titkosítást, a a wifi módot, az adapterek típusát, oprendszert, stb..

2013. jan. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A router típusa: tl-wr841nd

A titkosításhoz:AES van írva, a biztonság pedig WPA2-Personalra lett állítva

Op rendszer a laptopon: Win7 ( az asztalin,amin a router beállításait csináltam XP


Ha a tplinklogin.net-et akarom behozni,amin elvileg a beállításokat lehetne elvégezni,akkor egy teljesen más oldalt ad be,így az alap jelszót és felhasználónevet se tudom beírni...próbáltam az IP címet is beírni,de nem töltötte be az oldalt...

2013. jan. 1. 15:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálam előfordult már olyan baleset, hogy a két laptop zavarta egymást, de külön-külön hibátlanul mentek. Nem találtam rá megoldást, csak külön lehetett wifizni velük!
2013. jan. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam úgy is,de azon amelyiken nem működik,úgy se jött be ha csak egy laptop volt a wifire csatlakozva
2013. jan. 1. 16:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg titkosítás nélkül!
2013. jan. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

tplinklogin helyett 192.168.1.1

admin/admin vagy admin/semmi


megpróbálhatod titkosítás nélkül igen, plusz a laptopon is és a routerben is meg tudod nézni, hogy mindkettő AES-e


(wwireless settings)

2013. jan. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!