Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Valaki feltörte a Wi-Fi...

Valaki feltörte a Wi-Fi hálózatomat. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Jelszót sajnos nem tudok változtatni.

2012. dec. 23. 22:28
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Akkor is villog a routeren a DSL és a Wi-Fi led amikor minden gép ki van kapcsolva pedig csak akkor villog ha használják a netet. Gondolok akkor feltörték nem?
2012. dec. 23. 22:30
 2/14 Komplikato ***** válasza:

Olyan nincs, hogy nem tudsz változtatni. Odamész routerhez és nyomsz neki egy nagy resetet. és vagy belépsz a beállító menüjébe.


Aztán ha megvan, akkor a jelszó beállítása mellett esetleg a hálózatodon lévő összes kütyü MacAddresét add hozzá kivétel listához, minden más hozzáférést tilts le. Így is be lehet törni, de azzal már keményen megizzadnak.

2012. dec. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak ennyit vettél észre, akkor ne aggódj, nem törték fel semmidet sem. A Wifi led akkor villog, ha a router sikeresen szórja a vezetéknélküli hálózatot, a DSL led pedig akkor, ha sikeres DSL kapcsolat épült fel a szolgáltató és a router között.
2012. dec. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Már egyszer le reseteltem kb 1 hetet de még egy szerelőnek is ki kellet jönnie hogy újra legyen net és kiosztott hogy nem kéne belepiszkálni a routerbe...
2012. dec. 23. 22:38
 5/14 A kérdező kommentje:
De régen ezek csak akkor villogtak ha valaki használta a netet, mellesleg nagyon be van lassulva az egész internetem, kb 1-2 perc míg betölt teljesen egy weboldalt.
2012. dec. 23. 22:40
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen típusú router?
2012. dec. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
speedport w721v
2012. dec. 23. 22:44
 8/14 A kérdező kommentje:
Ha belépek a 192.168.1.254 címen akkor megjeleníti az ADSL vonal paramétereit és tovább nem tudok menni. Semmi más nincs itt csak egy Setup gomb amire ha rámegyek akkor kér egy konfigurációs kódot.
2012. dec. 23. 22:48
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Naszóval, megnéztem a használati útmutatóját a routernek, ami a következőket írja (legalább tudom, hogy csak nem mondtam nagy hülyeséget előbb):

A DSL led villog, ha nincs felépült kapcsolat a szolgáltatóval, valamint folyamatosan világít, ha jó a felépült a kapcsolat.

A WLAN led villog, ha a vezetéknélküli funkció engedélyezve van, és folyamatosan világít, ha aktív (tehát vezetéknélküli hálózatot sugároz).

Szóval ha a DSL kapcsolatod villog, az nem jelent jót, és valószínűleg ezért lassú a neted, mert szakadozik (hol felépül, hol lebont).

Olyan semmiképpen ninsc, amit állítottál, hogy csak akkor világítanak, ha egy géppel használod is őket és egészen biztosan nem törte fel senki a hálózatodat ezen jelek alapján.

2012. dec. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És mit lehet csinálni hogy ne szakadozzon?
2012. dec. 23. 23:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!