Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha kapok egy mailt, IP címét...

Ha kapok egy mailt, IP címét meg tudom állapítani?

Figyelt kérdés
a cím után már helyet meg tudok nézni a neten, de IP cím megállapításhoz nem értek. Előre is köszi

2012. dec. 20. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
na de minek az ip címét? :)
2012. dec. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincs olyan szabadon elérhető szolgáltatás ami neked megmondja egy IP-ről hogy helyileg hova tartozik. Tippelni tudnak a routerek útvonalából, de ha csak egy nagyobb alállomásig jut el a tracker, akkor több (mint) száz kilométert is képes tévedni.


Akár egy valós helységet kapsz eredményül, akár egy hamisat, ugyanúgy nem tudsz mit kezdeni az információval.

2012. dec. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

bocs, a mail feladó gépének IP címét akartam, mert volt egy tippem névtelen levélre...de már meg is van az IP cím..onnan a helymeghatározás meg már megy.

Akkor mi van ha ezt üzeni:

none (domain of beee.hu does not designate permitted sender hosts)

2012. dec. 20. 17:29
 4/7 anonim ***** válasza:
akkor ezt ha megkérlek, leírnád, hogy sikerült? érdekelne
2012. dec. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ráálltam az üzenetre...ott a "műveletek" legördülő menüre kattintottam, kiválasztottam a "teljes fejléc megtekintése" opciót (yahoo mailben vagyunk). Kijött a teljes címsor, annak negyedik sorában van az IP cím. Azt átmásolom az IP cím keresőbe (neten van rengeteg) és kiad egy városnevet. Kiad egy városnevet.... (nyilván utca, házszámot nem, de én csak azt az egy embert ismerem abból a városból, akire gondoltam) ennyi.
2012. dec. 20. 19:42
 6/7 anonim ***** válasza:
dee így látatlanban most azt mondanám, hogy az a mail szerver ipje
2012. dec. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

igen, ebben lehet igazad, én nem értek hozzá.

csak az volt a meglepő, hogy akire gondoltam, azt így "be tudtam azonosítani" tehát a város stimmelt.

Nekem ez így segített, más nem veszi hasznát :

2012. dec. 21. 06:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!