Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért csak 40kB/s-al tölt fel...

Miért csak 40kB/s-al tölt fel az utorrent?

Figyelt kérdés

10MB-os netem van 1MB letöltés és 0,5 MB-os feltőltés a garantált. az utorrent viszont csak 40kB/s-al tölt fel.

aki tudja h mi az oka az irjon pls!



2012. dec. 15. 23:34
 1/10 anonim ***** válasza:

A torrent sebességének nincs köze a http-sebességhez. Megvan az a maximum amit a szolgáltató ad, de ez nem azt jelenti hogy mindig a maximummal vagy a garantálttal fogsz tölteni.


Van kinek feltölteni, nem csak partial seederek vannak vagy nincs túlseedelve a torrent? Mindegyik esetében csökken az esélye hogy tudj feltölteni. Ha nincs kinek akkor nincs is sebesség. Ha van kinek de túl van seedelve a torrent, akkor a gyorsabbra kapcsolódnak a letöltők és nem rád.

2012. dec. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
honnan tudom h van-e kinek feltőlteni vagy hogy túl e van seedelve? csak most regisztráltam és nem nagyonértek hozzá
2012. dec. 15. 23:56
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne kever a MegaBIT-et és a MegaBÁJTOT. 0,5 Megabit az 60 kilobyte.
2012. dec. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Amúgy meg a T-Home 10 Mbites csomagjában nem 0,5 Mbit a garantált feltöltés hanem 0,2 Mbit ( [link] ) Szóval jó az a 40 kB/s
2012. dec. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nekem "jó" csak van amikor még a 0,01kB/s-ot sem éri el!
2012. dec. 16. 00:04
 6/10 A kérdező kommentje:
nem jól számoltam! :)
2012. dec. 16. 00:06
 7/10 anonim ***** válasza:
Az hogy a 0,01 kB/s-et sem éri el már azért van mert nincs kinek feltölteni. 40 kB/s-nél nem fog feljebb menni mert annyit add a szolgáltató. Ha kevés válts nagyobb csomagra mert ott már meg van az 1 Mbit feltöltés. Persze az is csak maximum sebesség, a garantált nem annyi így nem biztos hogy teljesítik de a T-Home általában teljesíti a maximumot ( feltéve ha bírja az ott kiépített hálózat ).
2012. dec. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Honnan tudod? A kliensben meg van adva. Seeder: feltöltő, Peer: letöltő és partial seeder. A partial seeder olyan feltöltő aki már befejezte a letöltést és seedel, de nem töltött le mindent. Mivel a seeder csak 100%-os tartalomvisszaosztással lehet valaki, ezért a partial seeder a leecherek közé van sorolva.


Ha megnézed a torrentoldalon a megosztási oszlopokat az adott torrentnél, a partial seeder sebessége 0 lesz, mivel ő nem tölt le. Azokat ki is vonhatod a letöltők közül, mivel ők feltöltők.

A maradék ember a valós letöltő. A túlseedeltség pedig az az állapot, amikor többször annyi feltöltő (+partial) van, mint letöltő, mivel rajtad kívül még annyian töltik fel az adatot.

A kliensek úgy működnek, hogy automatikusan a gyorsabbra kapcsolódnak, így a gyors tagok elveszik az adatküldési lehetőséget előled. Ez olyan oldalon baj ahol kötelező visszaosztási arány van, mert nem biztos hogy tudod teljesíteni. A kis feltöltési sávú net szintén hátrány.

Annyit tehetsz hogy minél tovább tartod seedben a dolgokat, hogy a gyorsak egy idő után kiszálljanak, de te ott maradj megosztóként.

2012. dec. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
utolsó előtti: csak az a baj hogy itt csak a 10Mb/s a leggyorsabb ezértt nem tudok váltani. De azért köszi
2012. dec. 16. 00:32
 10/10 A kérdező kommentje:
utolsó: most már értem!! köszi
2012. dec. 16. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!