Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szeretnék egy oldalról pénzt...

Szeretnék egy oldalról pénzt visszautalni a számlámra, IBAN számot és Bankazonosító kódot kér. A szerződésemen kívül hogy juthatok hozzá ezekhez a számokhoz? A bankkártyámon is vannak kódok, esetleg szerepelhetnek rajta? CIB banknál vagyok.

Figyelt kérdés
2012. dec. 3. 16:31
 1/2 anonim válasza:
A külföldi, azaz nemzetközi átutalásokhoz IBAN és SWIFT kódra van szükséged, valamint a bank címére is. Utóbbi két információ fellelhető a bankod honlapján is, vagy megkérdezhető a bankod segélyvonalán. Az IBAN (International Bank Account Number: ~nemzetközi bankszámlaszám) minden esetben HU-val indul (no, Magyarországon nyilvántartott számlaszámoknál, értelem szerűen), két számmal (nálam pl. pont 36, de láttam már 04-eset is...) folytatódik, majd többnyire a már meglévő számlaszámod, 4-esével tagolva. Az IBAN hossza mindig 28 karakter.
2012. dec. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Azt elfelejtettem megírni, hogy jó eséllyel a netbankodban fellelhető minden információ! A legegyértelműbben egyébként a bankodban fognak tudni elmondani mindent, ha személyesen megjelensz és igazolod magad (személyivel, pl.), azonnal ki tudnak adni bármilyen adatot, talán fáradtságosabb, de praktikusabb, mint itt király megoldásokra várni, sokkal többet meg (szerintem) más sem fog tudni mondani...
2012. dec. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!