Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 20 percenként elmegy a netem,...

20 percenként elmegy a netem, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

már szoltam a szolgáltatonak de eddig válassz semmi se,

azért is irok ide ...

tegnap este kezdődött 2-3 szor elment de akkor jött csak vissz amikor bontottam a kapcsolatot és ujra csatlakoztam (ASDL-em van az Externet.hu -tól) ma is 1 óra alatt 4-5 ször volt ez

a gépet pár napja raktam ujra, valószínüleg javitsák a rendszert? de viszont mert párházzal arréb meg megy a net(ugyan az a net)

mi okozhatja ezt?


2009. aug. 18. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy valamit rosszul állítottál be, amikor újraraktad? Nézd a routert is, nem biztos, hogy a szolgáltató hibája.
2009. aug. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Router és hibás modem is okozhatja ezt pl fagy.

De lehet döglődik a hálókártya...

Sokminden lehetséges :)

2009. aug. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

nincs routher-csak modem,ja és nem a háló kártya problémája

menéztem

2009. aug. 18. 21:50
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálam detto ugyanezt csinálta...csak én szétszedtem mindent darabokba, mire rájöttem, hogy meg van törve ez a vékony kábel amin jön a modembe a net:) nah ezt érdekesen fogalmaztam meg:)) Aztán mehetett a Lego, mire összeraktam..
2009. aug. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem akkor is csinálta ezt amikor a telefon kábel megtört. Ha van routered akkor keresd a hibát ott, amennyiben gép újratelepítésétől van, akkor ellenőrizd a kapcsolati beállításokat, ha ott hibát nem találsz, megpróbálhatod frissíteni a hálózati kártya driverét. Ennek ellenére nem elképzelhetetlen a modem hiba sem, nekem amíg D-Link volt, ugyanezt csinálta, amióta egy kínai Huawei modem van, azóta atom stabil a net. :D Még1 megjegyzés, nekem régen Enternet volt, na az szakadt néha napi 5x is, de nem fagyott, csak lebontott. Mióta T-online-os vagyok, azóta ilyen gondom nincs. A fagyás tipikusan hálózati hiba, okozhatja eszköz túlmelegedés, hibás firmware, hibás hálózati kártya driver, de rossz beállítás is. (Nameg a jóöreg MATÁV telefonvezeték) :P Én azt gondolom hogy hálózati kártya hiba kizárva, ezt a következővel tudom indokolni, ha valóban hardveres hiba lenne, akkor szakadna a hálózati kapcsolat is, vagy lefagyna, nem tudnál csak olyan simán újrakapcsolódni.
2009. aug. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előzőt én írtam, beleírtam egy "is"-t ami nem kell oda, szóval telefon és hálózati kábelt ellenőrizd, ha pl ajón keresztül agy ablakon megy, lehet hogy azok csukódásával megtört a vezeték.
2009. aug. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Átnéztem semmi hiba sincs nállam, a hálózat szarakodik de ugy hogy már még kapcsolodni se akar...

azt irja hogya távoli számítógép nem válaszol , szóval bent vab valami iba :S

2009. aug. 21. 12:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerezz be kártyás mobilnetet, az sokkal jobb.
2009. aug. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

kedves előttem ró illető...

én nem szertem az olyan netet mivel semmit sem ér...letöltés 0! és a feltöltés is,

eleve lassab net, de mind1 köszönöm a válaszokat azota volt kint a "szakember"

probléma megoldva mivel télleg nem nállam volt a hiba hanem az utcákba volt valami

2009. aug. 23. 15:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!