Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A router a rossz, vagy ha...

A router a rossz, vagy ha újat veszek, akkor is megmarad a probléma?

Figyelt kérdés

PPPoE netet osztunk meg SMC routerrel a lakásban, hogy a notin is lehessen használni, de bizonyos időközönként folyton újra kell indítani a routert, mert egyszerűen minden előzmény nélkül elmegy a net. Az nem elég, ha csak a netkábelt húzzuk ki belőle, de nem is a netszolgáltatás akadozik, mert ha a kábelt átdugjuk csak simán valamelyik gépbe, akkor megy rendesen. Hogy milyen időközönként jön elő, abban nincs rendszer, ahogyan abban sincs, hogy amikor jelen van a probléma, akkor hány percenként kell újraindítani.

Pl. májusban rájött, akkor három napig volt, hogy fél napokat, napokat is kibírt nyugton, de volt, hogy öt-tíz percenként restart kellett a routernek, viszont, miután abbahagyta, nem jött elő mondjuk augusztusig, amikor meg megint így viselkedett. Na, remélem, érthető.

amikor ez a probléma van, akkor nem alszik ki egyébként egyik jelzőlámpa se a routeren, bár néha a vezetéknélküli kapcsolatot jelző igen, de az elég ritka. A jellemző az, hogy jelzés szerint nincs is gond, de internet mégsincs egyik gépen se.


Tudom, vagyis hallottam, hogy az SMC állítólag nem a legjobb márka ilyesmire, meg igazából már régi is, mér 2008-ban vettük, akkor is a legolcsóbbak között volt. Mondjuk a kezdetektől csinálta, hogy párnaponta restartért kiáltott, de ez a sűrű szakadozás csak az utóbbi kb. egy évben volt jellemző.


Azért kérdezem és mondom el mindezt, mert most jöttem anyagilag olyan helyzetbe, hogy be tudok ruházni egy újra, bár most is csak a jó olcsó kategória az, ami belefér. De nem tudom biztosan, hogy routerhiba-e ez, ami megszűnne egy újjal. A vacakolás nem függ egyébként a gépek operációs rendszerétől sem, legalábbis XP, Win7 a jellemző, ami használatban van itthon, de kis ideig Vista is volt, meg hosszabb ideig lakott nálunk Ubuntus gép is, egyik se befolyásolta, úgy érzékeltük.


Jah, és amikor elmegy, és gépen a vezetéknélküli hálózatoknál így általában kérjük a hibajavítást, azt jelzi, hogy nincs gond, csak nem tud kapcsolódni, mert nem látja. Router restart után pedig megint. És még annyi, hogy okostelefonnal is ez van, ha a net megszakad, a teló se látja a routert, csak restart után.


bocsi, hogy ilyen hosszú voltam, és köszi előre is a segítséget!


2012. nov. 30. 00:09
 1/2 anonim ***** válasza:

"netet osztunk meg SMC routerrel

meg SMC routerrel

SMC"


Itt a probléma: SMC egy hulladék. Vegyél TP-Link vagy Linksys routert. Nem érdemes az olcsó kategóriát venni, mert így fogsz járni. A router kapacitása is véges.


Ha stabil routert akarsz, akkor inkább a 10ezet fölötti árkategóriát célozd meg, vagy ha erre nem telik, szerezz valahonnan egy kidobott, de működö Pentium3-at, az is tökéletes router célra (megfelelő szoftverrel persze)

2012. nov. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy az SMC nem jó, vagyis mondták már többen is, ezt írtam is. Amikor vásárolva lett, még nem is tudtuk, meg Csak azért írtam le, hogy az, hátha esetleg fontos lehet, azon kívül, hogy amúgy úgy tűnik, elromlott. TP-Linket gondoltam én is. Köszi. :)
2012. nov. 30. 01:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!