Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » TP-Link TL-WR740N-es Router...

TP-Link TL-WR740N-es Router wifi-t leárnyékolja a vasbeton szigetelés?

Figyelt kérdés

Igazából nem tudom hogy milyen szigetelés, mert hülye vagyok hozzá.... Csak írtam valami durvát :/

Annyi lenne a lényeg hogy 10méter-t légvonalba a wifi bír úgy vinni hogy 8m vastag a fal (légvonalba) és abba a 8m be 1 cserépkályha foglal helyet?

A jelerősség nem csökkenne nullára ugye? (40/10 es net(kb))



2012. nov. 18. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
árnyékolná rendesen
2012. nov. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kajak? :(
2012. nov. 18. 19:12
 3/4 fosfosfosfos válasza:
Te valami középkori várban laksz?
2015. máj. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A wifi szabvány (IEEE 802.11) 2,4 illetve 5 GHz-es frekvenciákat ír elő.

Ezen frekvencia a mikrohullámú sávban található, mely frekvencián a rádióhullámok a fényhez hasonlóan terjednek: ha beleütközik valamilyen terepakadályba, akkor abban elnyelődik, szétszóródik, visszaverődik.

Ez jelerősség-csökkenést és jelminőség romlást eredményez, ami alacsonyabb adatrátát (alacsonyabb adatátviteli sebességet), és kapcsolati instabilitást eredményez.


A vasbeton - mivel fémet tartalmaz - meg igen jól árnyékol.

2015. máj. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!