Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy honlap vagy blog készítője...

Egy honlap vagy blog készítője honnan tudja, hogy az oldalt kik és milyen településről keresték fel, és hogyan találtak az oldalra?

Figyelt kérdés

Sosem értem, hogy honnan tudják ezeket, de érdekelne.

Pl. most is rábukkantam egy ilyen cikkre: [link]


Nekem az internetszolgáltatóm budapesti cég, és ha jól láttam, az IP-címem szerint is budapesti volnék... Akkor ha Mucsaröcsögén lakom és ott használom a pesti cég netét, Mucsaröcsöge vagy Budapest szerepel utánam a statisztikákban?

(Kíváncsi volnék mennyire fals adatok az ilyen látogatottsági statisztikák...)



#honlap #statisztika #település #látogatottsága #látogatót
2012. nov. 17. 08:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor Budapest fog szerepelni. Google-n tudsz keresni internetes szolgáltatásokat, amik IP-címből adnak egy hozzávetőleges települést. Általában a geolocation, ip to location, location by ip címszavakra ha rákeresel, kiad egy csomót. Soknál nem lesz ugyanaz az eredmény, és amúgy is a legtöbbször nagyon sokat tévednek ezek.

Nekem pl ez az oldal 3 különböző eredményt ad:

[link]

Az első kb 200, a második több, mint 250km-t téved, a harmadik meg alig 10-et.

2012. nov. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Aha, tényleg, ez az oldal is Budapestet jelez nekem, közben nem is ott vagyok. Érdekes.


Gondolom akkor ez tömegével fordul elő, és tényleg nem érdemes elhinni az ilyen statisztikákat.

Kis falvakban pl nincs is internetes cég. Akkor elvileg nem is nagyon szerepelhetnek a kis falvak a statisztikákban. Olyan, mintha ott nem is használnának netet, csak a nagyobb városokban...

Jól gondolom?


És azt technikailag honnan látják, hogy beírtam a honlap címet, vagy a gugli dobta ki "gipsz jakab lába" kifejezésre?

2012. nov. 17. 09:14
 3/3 anonim ***** válasza:

"Kis falvakban pl nincs is internetes cég."


Nincs, de ettől függetlenül központok-alközpontok vannak, amiknek ha pontosan be lenne lőve a helyük, akkor pontosabb is lehetne a meghatározás. De (szerintem szerencsére) nem az. A kiadott település nem a szolgáltató központját szokta jelezni (jelezheti persze azt is).


"És azt technikailag honnan látják, hogy beírtam a honlap címet, vagy a gugli dobta ki "gipsz jakab lába" kifejezésre?"


Megvan rá a megfelelő programozási technika, de hosszú lenne kifejteni.

2012. nov. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!