Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vezetékes internetet, wifi?

Cod2aim kérdése:

Vezetékes internetet, wifi?

Figyelt kérdés
Vezetékes internetet szeretnék venni, mert a mobilinternet egy gagyi sz@r.Csak nemtudom h működik ez. Emeletes házban lakok és ahol a router megosztaná a netet onnan kb 11méterre van az xboxom amihez a wifi kéne.Egy átlagos router pedig olyan messzire már gyengén tudja csak elvinni a netet.Van olyan router ami 11méterre is jóltud sugározni egy közepes erősségű upc internetet?

#router #wifi #router erősség
2012. nov. 14. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi az hogy közepes erősségű internetet? Mb ben az mennyi?

Egyébként a kérdésre válaszolva nem átlagos rutert kéne venned enyi az egész 14 ezreért már kapsz olyat ami elvisz 2-3 falon át max jelszintel és simán elvinné a boxodig

2012. nov. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez azért nem így van. 11 méterre bármelyik router elküldi a jelet akadály nélkül.


A probléma akkor jelentkezik, ha a 11 méteren belül van négy vasbeton fal :)


Akadály nélkül, tiszta "rálátással" 20-50 méterre is tud router jelet adni (és nem a méregdrága szuper-erős verziókról beszélek).


De én amikor elköltöztünk a szomszéd lakásból, és még nem kötötték át a netet, akkor kintre, a villanyórához beszereltem egy routert magamnak (fémszekrénybe). Összesen 4 darab vasbeton fal volt közte és a gép között, amiből egyik liftakna volt, tele fémmel. És a 60mbit-es netet 5-10mbit körül adta, tehát nem volt vele semmi komoly baj, bár időnként komoly packet lost volt :D

2012. nov. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hatótávolság:

[link]

2012. nov. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

UPC fiber power 25-re vagy 50-re gondoltam.

fiber power25: 25/1,5Mbit/s

fiber power50: 50/5Mbit/s

2012. nov. 14. 20:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!