Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mennyire megbízható és gyors...

Mennyire megbízható és gyors a telenornál a hipernet start?

Figyelt kérdés
Utánanéztem, s 3000 Ft. havonta, ami nem sok szerintem, de nem értek hozzá, és fogalmam sincs milyen "hiper" sebességre számíthatok, ha a letöltési sebesség 5 MBit/s, a feltöltési seb. 1 MBit/s, valamint a havidíjba foglalt adatforgalmi keret 3 GB. Hozzáértői/szakértői választ várok, mert úgy nem szeretném megvenni, hogy vagy jó, vagy nem.

2012. okt. 24. 19:03
 1/3 Aranyember válasza:

Kedves kérdező!

Nekem is hiperfosom van.Nekem a legnagyobb(42mb) okádék van ami soha nem volt gyorsabb 3.1mb/s letöltési sebességnél!Hozzátenném nem a világvégén hanem a 6. kerületben lakom.Szóvel ennyire gyors a hipernet...Megbízhatóságról meg csak annyit hogy folyamatosan szakadozik,szétkapcsol 3.modemem van de ezt már vennem kellett mert lejárt a gari róla.De ez is szétkapcsolgat úgyhogy ha minden jól megy fel is bontom a szerződést a jövő héten.Nekem ez a véleményem róla ez tapasztalat.De olvasgattam mostanában nagyon sokat utána és szinte mindenkinek ezek a problémái vannak hogy szétkapcsol szakadozik stb.Remélem segítettem.

2012. nov. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nekem is van Telenoros internetem, igaz mobiltelefonon. Mint minden vezeték nélküli technológiánál, itt is a földrajzi viszonyok (épületek, fák stb) befolyásolják a térerőt, ezzel együtt pedig a sebességet. A mobilinterntet osztott erőforrásokra épül, ezért itt még a leterheltség is közre játszik a sebességben.


Általános tapasztalatom:

A torony közelében nagyon jó a szolgáltatás minősége (mi két háznyira lakunk tőle), de attól messzebb már gyakran akadozik, illetve megszakad. Az elérhető sávszélesség is csökken a toronytól távolodva. Érdemes ezért visszavételi garanciás konstrukcióban megrendelni a szolgáltatást.

Az sem jelent semmit, hogy városban laksz, mivel azokat több adótoronnyal tudják csak lefedni, így nem az a lényeg, hogy a városközpontban lakj, hanem valamelyik adótorony közelében. Mi sem belvárosban lakunk, hanem egy külvárosi lakótelepen, persze itt van az egyik tornyuk, mivel innen használják a legtöbben az intenetet.


A 3 Gb adatmennyiség körülbelül 3000 weblap megnyitására elegendő. YouTube videókat nem érdemes rajta nézni, mivel az hamar leviszi az adatforgalmat, felette pedig 32 Kbit/s-ra lassítanak, ami elég jó STOP (bár lehet hozzá extra 1, 4 és 10 Gb-os adatjegyet vásárolni, de így már többet kell fizetned érte). A Skype hanghívás mehet róla, akár 100-150 órányi beszélgetés is belefér a 3 Gb-ba. A videóhívás viszont megint csak nagy adatforgalommal jár, így ezt kerüld.


Azt viszont hozzá kell tennem, hogy csak akkor érdemes mobilnetet venned, ha kifejezetten fontos a mobilitás, mivel azokon a helyeken, ahol van HSDPA, ott nagy valószínűséggel ADSL, kábelnet vagy optikai internet is van. Azért a havi 3000 Ft-ért pedig már kapsz ilyent is. Mi pl. 3300 Ft-ot fizetünk a 25 Mbit/s internetért, és ez korlátlan, nem csak 3 Gb-os. Igaz, helyhez kötött, nem tudom magammal vinni.

2012. nov. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
sziasztok :)) nekem is rákom van (21mb) de mindig meg szakad , ip-cim ütközés, nem tudok a youtubon egy kb 4 perces zenét meg hallgatni XD ez szinte mindenkinél így van mert kérdezösködtem :))) amint lejár a hüség váltok kábelosra :D figyelmetekbe ajánlom nektek is
2013. febr. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!