Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internet sávszélesség mérése...

Alex67 kérdése:

Internet sávszélesség mérése a nemzetközi szakaszon? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Milyen módon tudom megmérni, hogy egy hazai szolgáltató által nyújtott sávszélességem belföldi értékéhez képest, mennyivel kevesebb a nemzetközi sávszélességem?


Egyre többször fordul elő, hogy a délutáni (csúcsidő) órákban hazai oldalak esetében ugyan villámgyors marad a net, de néhány népszerű külföldi oldal baromi "lassan",tölt be, pedig az online terheltségi/látogatói tesztjeik szerint még csak nem is "lógnak" rajtuk olyan sokan.

Ráadásul eddig ez nem jelentett gondot, nagyon ritkán fordult elő.


Az köztudott hogy a hazai szolgáltatók korlátoznak bizonyos típusú adatforgalomra irányuló nemzetközi sávszélességet a tisztességes belföldi forgalom javára, de ez azért már tényleg durva, hogy pl. egy nyamvadt külföldi hírportált, vagy online könyváruházat ne lehessen az eddig megszokott módon gyorsan elérni.


Mielőtt bemennék a szolgáltatóhoz reklamálni szeretnék rámérni a nemzetközi sávszélességemre.

Nem a hazai oldal érdekel, azt tudom mérni, akár a szolgáltató saját kamu mérőjével is, sőt órára lebontva statisztikázni, de ez nem fontos, mert ezzel sosincs baj.

A netem sebessége bőven versenyképes, tehát azzal nincs gond!


Szóval, milyen programmal, vagy online elérhető oldal / alkalmazás segítségével tudnám megmérni a nemzetközi sávszélességemet?


2012. okt. 18. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
A térképen ahová böksz onnan mér [link]
2012. okt. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 eNerdzsy ***** válasza:

speedtest.net


Ha egyébként jó a neted, nem tartom valószínűnek azt, hogy a szolgáltató lassítaná annyira, hogy a külföldi híreket ne lehessen megnézni.


Inkább a szerver sávszélessége lehet kicsi, ami az általad lekért adatokat tárolja.

2012. okt. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak ennyire különbözik a netsebesség ami igen zavaró skype-on: [link]
2012. okt. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Melyik szolgáltatónál vagy? Nekem a T-Home 25/5 ennyit mutat egy New York-i szerveren:

[link] Szóval nem olyan vészes a sebesség visszaesés.

Majd linkelj be egy nemzetközi és egy belföldi szerveren mért speedtest képet.

2012. okt. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hawaii-i szerveren: [link]
2012. okt. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mint láthattátok helyben mérve 59.32 Mb/s-6.23 Mb/s

Ausztrália/Adelaide 1.75 Mb/s- 1.42 Mb/s

A pingről nem is beszélve.

2012. okt. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Rámértem a speedtest.net segítségével néhány külföldi szerverre, és nagyon elszomorító adatokat kaptam.


Az eredetileg 30Mb/s sávszélességű netem egy Manchesterben lévő szerveren mérve mindössze 3.6Mb/s letöltési, és 2,5Mb/s feltöltési értéket mutatott 135ms PING mellett. Érdekes, hogy a feltöltési sebesség alig kisebb az itthoninál!


Megnéztem egy Münchenben lévő szervert is, ott 31,6MB/s a letöltés, és 3,02Mb/s a feltöltés 49ms PING mellett. Ez teljesen jó.


New York: 17,38Mb/s letöltés, és 2,54Mb/s feltöltési 117ms PING mellett.


Elszomorító.....

2012. okt. 18. 19:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!