Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Digi LAN bix.hu 40ms ha IP-t...

Digi LAN bix.hu 40ms ha IP-t újítok 2ms miért? Lehallgatnak? Sniffelnek?

Figyelt kérdés

Létezik hogy sniffelik a kapcsolatomat?


Ezt játssza régóta. Lassan jönnek be a weboldalak, néha újra kell tölteni őket, néha másodpercekig nem csinál semmit csak tölt fehér háttérrel, rá kell frissíteni és akkor azonnal bedobja az oldalt.



Létezik, hogy lehallgatják az Internet kapcsolatomat?

Nincs wifi, nics alháló. Vagy a szolgáltató vagy a bix-ben az öltönyösök tudják ezt megcsinálni.

Miért tennék? :)


Lehet egyszerű paranoia, de semmi indokot nem látok arra, hogy üvegszálas kapcsolaton 40ms legyen a pár hop-ra lévő BIX.


Ráadásul ha IP címet újítok azonnal 2ms-ra esik a válaszidő.



Lehet erre más technikai magyarázat?


(Bár kevés az esély, hogy szakember idetévedjen, de hátha...)



#ping #internet lehallgatás #digi LAN
2012. okt. 9. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Erősen kétlem, hogy bárki is veled foglalkozna.

Lehet, hogy scannelgeti pár szerver a portokat nálad és próbálgat pár exploitot, de erre is kicsi az esély.


Sokkal inkább talán a routered szórakozik kicsit és terhelődik le egy idő után.

2012. okt. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Persze, a felvetés is nevetséges, de érthetetlen a dolog.


A Router load-ját majd megnézem, de nem hinném, hogy magas, most is 0.08 és nem lett újraindítva. Router netstat-ja sem mutat semmi érdekeset.

2012. okt. 9. 20:33
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálam is szarakodik mostanában a DIGILAN.

Furcsán lassú. A sávszélesség is jó, a ping is jó, de valahogy mégis nehézkes. Lassan jönnek be a weblapok, nehezen kapcsolódik a mail kiszolgálókhoz, stb.

De ennél sokkal jobban zavar az, hogy ha torrentezek megszakad a PPPoE kapcsolat. Megszakad, újracsatlakozik, és megy tovább gond nélkül, mintha mi sem történt volna, csak az a baj, ezt 5-10 percenként csinálja...

2012. okt. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akár a szolgáltató hálózati eszközei is hibásak lehetnek ebben.
2012. okt. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen gondoltam erre is hogy a DIGI routerei szarakodnak, de ha IP címet váltok, nem hinném, hogy routolás - az útvonal - megváltozna. Vagy igen? A fizikai eszközök ugyanazok, vagy ha más IP címet kapok, akkor lehet más útvonalakon, más routereken megy az adatcsomag?


Mert ha traceroute-ot nyomok, ugyanazokon az IP-ken megy el a bix-ig.


Én mondjuk nem torrentezek, de nem lehet hogy sokkal több kapcsolatot kellene engedélyezz a routeren?


Persze gyári firmeware-nél ez lehet nem állítható.


Lassan 10 éves a routerem :D le is cserélném valami gigabitesre, de tartom valószínűnek, hogy felesleges lenne.


A DIGI-től (de más szolgáltatótól), meg várhatja (esélytelenül) az ember, hogy kiírja: "Tisztelt előfizetőink! A hálózatunkon található útválasztók és más hálózati eszközök, elavultak, túlterheltek, ami a szolgáltatás minőségét negatívan befolyásolhatja. Milliárdos bevételünkből, nem áll módunkban az eszközparkunkat fejleszteni. Szíves megértésüket köszönjük!"

2012. okt. 9. 20:54
 6/9 anonim ***** válasza:

> Én mondjuk nem torrentezek, de nem lehet hogy sokkal több

> kapcsolatot kellene engedélyezz a routeren?

Nincs routerem.

Az engedélyezett kapcsolatok számát állítgattam a torrentkliensben, de annak nem volt semmi hatása.

Szerintem valószínű, hogy a digi-nél van valami globális probléma, mert sokan mondják a fórumokon hogy az utóbbi időben szarakodik náluk a digi-s internetkapcsolat.

2012. okt. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát fene tudja, ennyi különbség lehet akár abból is (most csak tippelek), hogy az új címmel esetleg a routing táblákban és egyéb helyeken előrébb leszel, emitt hamarabb útba ér a csomag.

Fene tudja, ezt is el tudom képzelni. (Mert ugye sok előfizető, nagyon sok bejegyzés, számít az is, hogy valaki a 200. vagy a 2. bejegyzés.

2012. okt. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most direkt elől hagytam a parancssort és 5 percenként megpingelem a bix-et. 2ms folyamatosan, szóval a routing táblás dolog e miatt - szerintem - nem.
2012. okt. 9. 22:15
 9/9 Verbai sándor válasza:

Pesten 500-as diginetem van.

A sebességtesztem kábelen tökéletes (de wifin is):

[link]


A [link] oldalon 2GB-os fájl letöltése átlagosan 1 óra.

Én vettem prémium előfizetést így kb fél óra.

OK gondoltam ennyivel adják, ez van.


Tegnap egy Turai ismerősöm (UPC 200-as nettel) elkunyizta a prémium hozzáférésem adatait mert nagyon kellett valami.

aztán megköszönte hogy rohaddt jól jött met 7 perc alatt lejött egy 3GB-os fájl.

Mondom mennyi?????

Azt mondja 7 perc de megint megnézi.

És annyit írt.

Nekem a digivel 50 percet, akár hányszor próbálom:-(

És egy csomó helyről ugyan így nem akar jönni, pl az alkatel SW frissítésre 3 napot ír mire lejön a másfél GB-os SW, ez másoknak se gyors de azért 1-2 óra alatt lejön kínából is.


Mi a fene történik itt, büntetik a digit, és ezzel a Digi felhasználókat is valahol?

2016. jan. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!