Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen wireless routert...

Milyen wireless routert érdemes otthonra vegyek, ha UPC-m van és a speed test az alábbi: ping: 93ms, download: 10.35 Mbps, upload: 1Mbps?

Figyelt kérdés
nem értek hozzá, de paramétereiben milyen erőset érdemes venni?

2012. okt. 2. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Kb. bármilyet. Én a Tp-Link-et javaslom, nekem is olyan van, semmi gondom vele. (Tp-link TL-WR740N)
2012. okt. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93ms a ping honnan hova? kicsit sok. 15.10ms ne kellene mondjuk bix.hu.nak lennie. Melyik szerveren csekkoltad?
2012. okt. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bármelyiket ami létezik.

A ping-en nem kell csodálkozni mert az ország leg-leg-leg sz.a.r.a.bb szolgáltatója az UPC.Náluk már 40 köré letornászni is csoda a sebességről nem is beszélve.

(Jómagam 2 éve fizetek 25 megás csomagra és az eddigi legjobb értékem 18 mega-átlagosan 8-10 körül megy)

2012. okt. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Te van kisebb es nagyob bsebessegú route ris nem? Azért mondjátok hogy mindegy, mert ehhez a sebességhez a legszarabb is elég??
2012. okt. 2. 18:33
 5/8 A kérdező kommentje:
Tudna valaki segíteni, hogy milyen router kell nekem? Nem akarok túl jót, csak, ami feltétlenül szükséges.
2012. okt. 2. 21:42
 6/8 P.O.C. ***** válasza:

Így van. Ezt mindegyik bírja, ami G szabványú. Kivéve a nagyon régi B szabványúakat, de azt már újonnan úgysem vehetsz sehol.

Amit előttem mondtak (TP-Link TL-WR740N) jó választás. Minimális árkülönbséggel van még a TP-Link TL-WR841N kétantennás MIMO, gyorsabb stabilabb Wi-Fi -vel, de a chipset készlete megegyezik az előzővel.

2012. okt. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

mit jelent az antennák száma?

A G az jelenti a 150Mbps-t?

2012. okt. 3. 08:16
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]

Itt megtalálod a 802.11 szabvány a-b-g-n változataihoz tartozó Mbit/s sebességeket.


A legtöbb router már tud minimum 100-150 Mb/s-ot, és mivel neked 10Mb/s van, ezért ezek mind jók neked nethez. A wifi pedig a szabványon múlik, az meg úgyis attól függ, a kütyüd (teló, tablet, stb.) mit támogat.


Két-három antennával egy nagyobb területe, pl családi házat jobban le lehet fedni. Ha kisebb területről vagy lakásról van szó, egy antenna bőven jó.

2012. okt. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!