Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Teszveszen, hogy megy az adás...

Teszveszen, hogy megy az adás vétel?

Figyelt kérdés

Én felteszek valamit és megveszik akkor, hogyan veszik fel velem a kapcsit? És kell a bevétel után fizetni valamit az oldalnak, h segített eladni? És, h működik ez az előreutalásos biznisz? Akkor nekem kell feladni postán és úgy olcsóbb nekem is meg a vevőnek is? Bocsi a sok lüke kérdésért, de így neten még nem vásároltam eladni meg végképp nem adtam el semmit sem.

Légyszi próbáljatok minden kérdésre válaszolni! Előre is nagyon köszi mindenkinek!



2012. szept. 27. 20:40
 1/3 Komplikato ***** válasza:

"Én felteszek valamit és megveszik akkor, hogyan veszik fel velem a kapcsit?"

Ha valaki licitet nyer vagy árut vesz, akkor látni fogjátok egymás személyes adatait az eladott terméknél.


"És kell a bevétel után fizetni valamit az oldalnak, h segített eladni?"

Igen, de ezt a hirdetés feladásakor ki is írja mennyibe kerül. Extra szolgáltatásokért is kell fizetni. De nem jelentős összeg, különben senki nem használná.


"És, h működik ez az előreutalásos biznisz? Akkor nekem kell feladni postán és úgy olcsóbb nekem is meg a vevőnek is?"


Úgy működik ahogy megbeszéled a vásárlóval/eladóval, és ahogyan a hirdetésben be van állítva. Azért alacsony bizalmi szintű embernek sehová semmit előre NE!


Ja igen, a Vatera és T.V. már egy oldal, így fel is ajánlja a hirdetéseknél mindkét helyen megjelenést. Nem került többe ...

2012. szept. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A személyes adataidat meg kellett adni regisztrációkor,ezt fogja elküldeni automatikus üzenetben a vevő felé a TeszVesz,természetesen csak az email címed és a telefonszámod lesz benne,mivel ezeken keresztül fogják felvenni veled a kapcsolatot.Csak miután beérkezik a számládra a pénz akkor add fel a postán a terméket!


Ha vásárolsz valakitől akkor automatikus üzenetben elmegy a címed is,hogy tudja hova küldje a csomagot az eladó akitől vásároltál.Ilyenkor neked kell felvenned a kapcsolatot az eladóval és el kell kérned az átutaláshoz szükséges adatokat,számlaszámot.Miután átutaltad a termék árát és a postaköltséget jelezz az eladónak(én így szoktam)a felhasználó nevedet tüntesd fel az átutalás közleményében.Ha megérkezik a pénz az eladó számlájára utána fogja feladni postán amit rendeltél tőle.


Ha te adsz el valamit a terméklapon beállíthatod milyen módon küldöd a csomagot ill. biztosítasz-e személyes átvételt.A vevőid ebből választhatják ki a számukra megfelelőt.A postai díjakat megtalálod a www.posta.hu oldalon.


Az előreutalás valóban olcsóbb mint az utánvét.

2012. okt. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2012. okt. 3. 10:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!