Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Videó konvertálást hogyan?

Videó konvertálást hogyan?

Figyelt kérdés

Van néhány felvétel, ki kéne írni dvd-re, de a házimozi nem játszotta le a hangot. Mpeg-be vesz fel a kamera elvileg, (.mpg a kiterjesztés). 720x576-os felbontásban, adatsebesség 9100kb/s, teljes bitsebesség 9356kb/s és 25kép/s.


Nos, formatfactory-val akartam aviba konvertálni, de elég csíkosak lettek a videók, utána azt is észrevettem, hogy a képarányt is elcseszte.


Próbálgattam mindent a beállításokkal, de nem jó.

Xvid formátumra, 720x576-os hd felbontásra raktam, és 25 fps-re raktam, majd próbálgattam a következőket:

- bitarányt próbálgattam 1600-tól 10 000ig, nem igazán láttam változást.

- képarány:

16:9-en, 4:3-on, teljes kiterjesztésen stb, mindegyiken 4:3-at csinál,a 720x570 az 5:4-es képarány elvileg, ha 5:4-re rakom, akkor is elcseszi és 4:3 lesz belőle, csak automatikusan hagyja meg az eredeti képarányt, viszont teljes képernyőre rakva a videót nem terjeszti ki, csak a képernyő közepén lesz a videó.


Mit tegyek? Divx-en is próbálkoztam, ott ha jól emlékszem széthúzta teljes képernyőre, viszont az olyan csíkos lett az összes videó, hogy nem lehetett megnézni...

Azt sem értem, ha egyszer rámegyek, hogy 5:4 akkor méret nem azt csinálja...


Ez az összes beállítás:

[link]



2012. szept. 24. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbáld ezzel, ha gondolod>>> [link]

Dvd-videót csinál. Vagy dvd-flick, az ingyenes.

Amúgy FormatFactory-val nekem csak alapbeállításokkal jött össze konvertálás. Szóval hagytam mindent "forrás"-ként.

2012. szept. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vágj ki egy kisebb darabot a filmből, azzal próbálgass amúgy. [link]
2012. szept. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én nem dvd-filmet akarok... Csak simán avi kéne... Méret miatt is jobb lenne. Amúgy vannak rövidebb részletek is felvéve, azzal próbálkoztam eddig is.
2012. szept. 25. 11:45
 4/5 kkovax38 ***** válasza:
Format Factory val előbb mkv ra, majd avi ra konvertáld.
2012. szept. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És az miért jó? Megpróbálom majd egy rövid darabon, de elég sok videó van és így is sokáig tart nagyon. Azért köszi, csak még kíváncsi vagyok ezt miért jó ötlet :)
2012. szept. 25. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!