Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Honnan tudhatom, hogy nincs...

Honnan tudhatom, hogy nincs vírus a gépen? Többi lent.

Figyelt kérdés
Sajnos letöltöttem egy programot feliratként, és megváltoztatta a kezdőlapomat. A felirat ment, de megijedtem hogy vírus, bár az AVG nem talált semmit. A programot töröltem, a gép elv rendben van, csak a kezdőlapot nem engedi megváltoztatni. Hogy lehetne biztosan tudni, hogy nincs baj? Nem szeretném újratelepíteni.
2012. szept. 19. 11:22
 1/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy felrakom az Advanced Systemcare-t, az segíthet?
2012. szept. 19. 11:24
 2/9 anonim ***** válasza:

"csak a kezdőlapot nem engedi megváltoztatni" meg még amiről nem tudsz azt csinálja a háttérben, ami bármi lehet, mert nem igazán értesz a technikához.

Miért nem fogadod meg, amit a másik témádban javasoltam? Vidd el szakemberhez, aki átnézi a gépet! Pár ezer forint nem olyan sok, ha arra gondolsz, hogy esetleg a gépen tárolt évek során készült fényképek csak úgy eltűnnek.

2012. szept. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jah és ne tetézd a bajt ilyen kamu hiper-szuper gyorsító programokkal!
2012. szept. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
bezony!!
2012. szept. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hogy van-e vírus a gépeden : azt sohasem fogod tudni 100%-osan, hogy nincs.

A kezdőlapot elméletileg a böngésző beállításainál be tudod állítani a saját elképzelésednek megfelelően, vagy csak szimplán egy üres oldalra.

Azonban a program eltávolításával a kezdő oldal nem biztos, hogy automatikusan (sőt biztos, hogy nem) visszaállítódik arra ami előtte volt. Ezt neked kell megtenned kézi beállítással.

Hogy van-e vírus a gépeden?

Ezt csak rendszeres ellenőrzéssel, a vírusirtó frissítésével és nagy odafigyeléssel lehetne elkerülni. De ez teljesen kiszámíthatatlan. Évekig nézelődhetsz illegális oldalakon és semmilyen vírust vagy kártevőt nem szedsz össze. Azonban egy látszólag hivatalos oldalról pedig az első alkalommal is össze lehet szedni az ilyen dolgokat.

Védekezz amennyire lehet, de nem kell túlzásba vinni, és barátkozz meg, hogy az oprendszert időnként újra kell telepíteni. Néha egy-egy vírus miatt, néha pedig csak mert már elszemetelődött. A telepítést tudod gyorsítani néhány trükkel, hogy ne kelljen fél-egy napot a géped előtt tölteni, hogy újra használható legyen.

2012. szept. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos az előző kérdésem törlődött, nem láttam az oda érkező válaszokat.
2012. szept. 19. 11:47
 7/9 A kérdező kommentje:
Letöröltem a babylon toolbart a programoknál, letöltöttem a toolbar cleaner programot, nem segítettek, végül újratelepítettem a chromeot, és most eltűnt szerencsére. A gépet át fogom nézetni egy ismerősömmel.
2012. szept. 19. 12:17
 8/9 Komplikato ***** válasza:

Ha egy gép vírusos lesz, arra utólag már hiába pakolgatsz fel vírusirtókat Egy csomó vírus eleve olyan változtatásokat csinál, ami miatt a vírusirtó nem fog rendesen működni.

Amúgy másik kérdésednél ezt ajánlotta neked valaki:

[link]


Online vírusirtó

Én meg a teljes újratelepítést javasoltam, persze szűz (üres) partícióra

2012. szept. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Lefuttattam az ESET-et, és talált 8 fertőzött fájlt. Remélem most már megszabadultam mindtől... Köszönöm mindenkinek a segítséget!
2012. szept. 19. 14:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!