Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Korlátlan adatforgalom mellet...

Korlátlan adatforgalom mellet tudok plusz költséget generálni?

Figyelt kérdés
2012. szept. 18. 13:50
 1/6 A kérdező kommentje:
pl.torrent vagy ilyesmi
2012. szept. 18. 13:53
 2/6 Antimod ***** válasza:
Elvileg nem, a torrentezésért a sávszélességet szokták csökkenteni egyes szolgáltatók.
2012. szept. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
olvasd el az aprós betűs részt. ha mobil neted van hiába irták rá hogy korlátlan adat forgalom az apróbetűben benne van hogy normál felhasználásnál-ergo ha túl nagy az adatforgalmad a szolgáltató szerint akkor ráfizetettnek
2012. szept. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Hunter92 ***** válasza:
Az manapság már elég ritka, hogy a mobilnetszolgáltatók ráfizettetnének. Ha túlléped a limitet, lekorlátozzák a sávszélességed. Nekem vodás mobilnetem van. Régen (vagy 3 éve, ha jól emlékszem) még extrém használatnak számított a torrentezés, ami miatt viszont fizetni kellett, elég rendesen. Mostanra viszont már az is engedélyezve van. Azt tudom, hogy a telenor is engedi a fájlcserélőzést. A többi szolgáltatót nem ismerem.
2012. szept. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Pj0tr ***** válasza:

Nem korlátlan. Oda van írva, hogy pl 2 GBos csomag, de nincs túlfizetés. Úgy oldják meg, hogy kb 32kbps-ra csökkentik a sávszélt, ami barátok között is maximum 4 kilobájt másodpercenként, szóval max emailezni tudsz, azt is csak kliensből, mert a honlapok timeoutolnak, mire lejönne a kontent.

Az meg ne is haragudj, de enyhén szólva hülye ötlet, hogy mobil neten torrentezz.

2012. szept. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Hunter92 ***** válasza:

"Az meg ne is haragudj, de enyhén szólva hülye ötlet, hogy mobil neten torrentezz."


Ha ez nekem szólt, akkor nem haragszom, mert nem mondtam, hogy torrenteznék, csak azt, hogy meg van engedve. :D


Az nagyon erősen csomagfüggő, hogy mennyire korlátozzák le. Nekem a vodánál, ha nincs lekorlátozva 3-4 MBps-al is megy. 10 GB adatforgalom felett lekorlátozzák, de azért nem 32 kbps-re. Általában 200-250 kbps-ot elér, persze ez is kevés, de az túlzás, hogy csak e-mail-ezni lenne elég. Youtube-ozni is lehet vele, ha türelmes vagy.


Mondjuk lehet, hogy nem kéne ennyire belemélyednünk a mobilnetek világába, mert a kérdező egy szóval sem mondta, hogy mobilnete lenne. :D

2012. szept. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!