Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Router lekorlátozza a sávszéle...

Router lekorlátozza a sávszélességet. Részletek lent. Van megoldás?

Figyelt kérdés
Van egy Tenda 306R 300Mbps típusú routerem. Direkt azért vettem ezt a típust, mert nagyobb sávszélesség miatt szükségem volt egy új eszközre, ami elbírja a 80 Mbit/sec-et. A problémám az, hogy a router megfelezi a sávszélességet, és csak 40 Mbittel tudok internetezni. Sehogy se tudom átállítani a bandwidth-et, hogy ne csak 40 Mbitet használjon. Tudtok mondani valami tippet?

2012. szept. 5. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem ismerem ezt a típust, de hirtelen ránézésre egy egyszerű SOHO roter, tehát ennyit tud a WAN porton forgalmazni. Megoldás lehet ha veszel egy Cisco routert.
2012. szept. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szomorúan hallom. Köszönöm a választ!
2012. szept. 5. 20:10
 3/4 P.O.C. ***** válasza:

Azért nem kell drága Cisco router ehhez a sávszélességhez. A 10 eFt körüli kategóriában ők is csak butított modelleket árulnak.

A Tenda full kínai márka sokmindent elmond róla, hogy csak 5 KB/s lehet letölteni a honlapjáról. :)

Nekem egy TP-Link TL-WR1043ND -m van, gigabites Switch -el. A te4sztek szerint akár 150 Mbps -ot is átenged WAN oldalon. OpenWrt -vel még többet is.

2012. szept. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Akkor lehet, hogy beruházok egy gigabitesre, nem gondoltam, hogy szükséges, de ez alkalommal inkább biztosra megyek. :/

Sajnos a Tenda konfigurációja alapján meg sem fordult a fejemben, hogy ilyen megtörténhet, dehát a hibáinkból tanulunk.

Kárba nem vész szerencsére, mert ahol szüleim élnek, a T sosem fogja elereszteni a sávszélességet, így oda nekik pont jó lesz a lecserélt Tenda router. :)

Köszi még egyszer!

2012. szept. 6. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!