Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan kell beállítani a...

Syntax error kérdése:

Hogyan kell beállítani a routert ahhoz, hogy a szolgáltatótól kapott jelszóval külön, a pc-n létrehozott szélessávú kapcsolattal csatlakozzak a netre?

Figyelt kérdés

Adott:

Asztali gép és netbookok

Modem (invitel)

Router (TP-link)



Jelenlegi állapot:

- Asztali gép és notebookok csatlakoznak a routerre

- Routerben be van állítva a szolgáltatótól kapott felhasználónév és jelszó

- Router a modemen keresztül megy a netre, így minden megy a netre.


Ilyet szeretnék (korábban is ilyen volt, csak akkor nem én állítottam be a routert):

- Asztali gép és notebookok csatlakoznak a routerre

- Routerben NEM állítom be a jelszót

- Minden gépen létrehozok egy új "szélessávú kapcsolatot", ebben állítom be a szolgáltatótól kapott felhasználónevet és jelszót

- Netezéshez tehát először a routerre csatlakozok, majd a szélessávú kapcsolattal / modemmel a netre.


2012. szept. 4. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Tisztázzuk még az elején, ADSL kapcsolatról beszélünk?
2012. szept. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
úgy tudom, igen
2012. szept. 4. 15:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Nos, neked egy switch-re van szükséged. Ha vezetékkel csatlakoznak a gépek, akkor egyszerű a dolog, mert a router egyben switch is. Egyszerűen a modemet ne a "WAN" csatlakozóba csatlakoztasd, hanem bármelyik általános hálózati bemenetre a routeren. Így kvázi kiküszöbölöd a router szoftveres részét és egy teljesen hétköznapi switch-et gyártasz belőle.

Ha wireless routerről van szó, akkor is hasonló a dolog, csak a wireless részt kell konfigurálni, hogy a vezeték nélkül csatlakoztatott eszközök lássák a modemet (ami így kvázi csak egy lesz a sok routerre csatlakoztatott eszközből).


Ha a számítógépek látják a modemet a hálózatban, akkor már csak a modemhez kell konfigurálni a tárcsázót a gépeken.

2012. szept. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, így is megy!


Az viszont fix, hogy az előző routerbe a wan bemeneten csatlakozott a modem, direkt figyeltem ezekre, mikor szétszedtem.

Remélem ez a megoldás is megfelel a tulajnak.


Szép napot!

2012. szept. 5. 10:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!