Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Windows XP-n sehogy se tudom...

Windows XP-n sehogy se tudom beuzemeltetni a netet. Bootolt Linux CD-rol meg megy. Optikai net van,1 napig ment. Erre valami megoldas?

Figyelt kérdés
Idaig csak egy dolgot talaltam, bekell szereznem egy routert...

2012. aug. 29. 01:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Elvileg mennie kellene router nélkül is.

De hogyhogy 1 napig ment?

Csináltál valamit vele akkor?


Valamint a szolgáltatót hívtad már a problémával?

2012. aug. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Modem reset megoldja a problémát? (220-ból kihúz, 10 s vár, visszadug, örül.)

Most linux CD-ről megy? Ha nem, akkor nem jó a net, és a szolgáltatót kell hívni, hogy csináljanak valamit (általában a modemmel).

Ha USB-s/PCI-s a router, fel van telepítve a driver, a gép felismeri egyáltalán (Linux kernelből nagyon sok mindent tűr/támogat)?

Lehet, hogy MAC azonosítás van náluk. A hálózati kártyád MAC-je jól van bejelentve?

És ha több hálókártyád van, a modemet biztos a jó kártyába dugtad?

Jó a kábel végig (lakás falától modemig az optikai/coax összekötés, modemtől a gépig az USB/Ethernet vezeték)?

Jól van beállítva a hálózat? (Ikonra jobb klikk, beállítások, mindent próbálj meg alapértelmezettre állítani, régi modemes netet eltűntetni.)

Tűzfal átengedi a böngésződet?

Linuxban a hálózat IPv4 vagy IPv6-ot kap? Utóbbit az XP nem támogatja, akkor pedig Linux vagy Win7 kell.

2012. aug. 29. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kösz a reakciókat. De nincs modem, nincs router, közvetlen betárcsázós. Igen, csináltam, és azután nem ment. Joli OS-t feltelepítettem, mint exe, és aztán miután uninstalláltam, azóta nem megy. Azóta már a Windows XP-t újratelepítettem, és nem oldódott meg a probléma, így most felraktam egy linuxot, és szépen fut. De amúgy a Wifi működik, azaz megtalálom vele a szomszédok internet elérését, szóval úgy döntöttünk édesanyámmal, hogy pénteken veszünk egy Routert. Még talán jól is jártam ezzel az egésszel, mivel Wifi Routert mindig is akartam, anyám nem ment bele, de most mivel elhiszi, hogy nem tudok semmit kezdeni a géppel, így benne van. Mégegyszer köszi a reakciókat, de ideiglenesen megoldottam a linuxal. Pénteken Router vásárlás után pedig Linuxról beállítom, aztán visszamehet az XP. Windows 7-et azért nem akarok, mivel gyenge a gépem hozzá, plusz nem bírná a terhelést a 40 mb-s internettel :)
2012. aug. 29. 13:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!