Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Robots. Txt? Hogyan érhetném...

Robots. Txt? Hogyan érhetném el, hogy újra tudjam használni a weboldalat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz, ezért szeretnék segítséget kérni. Van egy bizonyos adatbázis, amit eddig gond nélkül el tudtam érni. Az adatbázisban én is regisztrált user vagyok, azonban napok óta nem tudom megnyitni. Google keresőbe beírva ez a szöveg látható a weboldal címe alatt:


"A találathoz tartozó leírás nem érhető el a következő okból: robots.txt -- további információ"


Segítene valaki értelmezni, hogy ez most micsoda?! Próbáltam utánanézni, de ez nekem nagyon kínai:) Köszönöm előre is!


2012. aug. 26. 13:00
 1/2 anonim ***** válasza:

A robots.txt korlátozza az oldalhoz való hozzáférést a keresőrobotok számára. Meg lehet adni benne hogy mely keresők robotjainak tiltsa az indexelést.

Le lehet benne tiltani az egyes mappákhoz és fájlokhoz való hozzáférést, vagy akár az egész oldalét is. Amennyiben tiltjuk az egész oldalt, a keresők robotjai nem tudják feltérképezni az oldalt, így a keresőben sem jelenik meg (elméletileg).

Ha bepötyögöd az url címet, az oldalnak ettől függetlenül elérhetőnek kell lennie.

A robots.txt a domain gyökérkönyvtárában helyezkedik el, onnan lehet letölteni, és szerkeszteni.

2012. aug. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ!
2012. aug. 27. 16:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!