Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan Lehet Saját Webrádióm?

ROOCK kérdése:

Hogyan Lehet Saját Webrádióm?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem hogy hogyan lehetne csinálni egy saját webes rádiót? milyen programok kellenek? hogyan lehet feltenni a "webre" mert próbálkoztam már 1 winampossal az jól működik de nehéz konfigolni és nem tudom megoldani hogy mindenki hallja a neten csak aki lanon vagy hamachin rám van csatlakozva.

Szóval ezt hogy lehetne kivitelezni?

-Program

-Netre Tevés

-Router beállítása

-Port nyitás routerben

Router fajtája = ZTE ZXV10 H201L



2012. aug. 23. 23:59
 1/4 anonim válasza:

Ez egy picit összetett feladat. Ha pl. egy 5 megás DSL-ed van.. nem is nagyon fogod tudni megvalósítani, max 3-4 emberrel.


Winampos.. ShoutCast.. akkor kilőve.

Google-en van egy csomó nyílt forráskódú program erre, akár videót is lehet stremelni és saját webfelülettel tudod váltani a zenéket. :)


Router beállításnál arra figyelj, hogy port forward legyen beállíta a te általad beállított portra.

Mondjuk 6666-os porton szórná a progi a műsort, akkor a te ip-d próbáld statikusra állítani, vagy dhcp szerveren MAC címed alapján foglalj le magadnak egy ip-t. És a géped mindig azt kapja.

Forwarding nál megadod az ip-d és a portot pl. 192.168.1.5:6666 TCP és UDP protokollon egyaránt. (Both ha van ilyen lehetőség) habár rádióhoz nem kell csomagnyugtázás.


Annyival bonyolíthatod még a dolgot, hogy beregisztrálsz myip.hu-ra ahol domain neved is lehet, és nem IP címet kell folyamatosan megadnod a spanoknak, de ezt folyamatosan frissítened kell.

akkor értelmesebb lenne egy router által is ismer DNS szerverre beregisztrálni, no-ip.org, vagy dyndns.. fajtája válogatja.

Ha idáig emgvagy, már csak a címet kell szétszórnod:

énrádióm.no-ip-org:6666

2012. aug. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

oké ezt mindet meg csináltam programot nem találtam konkrétan tehát annak örülnék ha küldenél de átváltottam statikus ipmet megattam a portot de még mindig nem tudják megnyitni a rádiót nem hozza be nekik

:/

2012. aug. 24. 01:14
 3/4 anonim ***** válasza:
sam broadcaster, shoutcast szerverrel
2012. aug. 24. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nézd végig mind 2 videót amit linkelek és meg kapod a választ :)


[link]


[link]

2012. aug. 24. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!