Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha megadtad a számlaszámom...

Ha megadtad a számlaszámom adatait azzal vissza lehet élni?

Figyelt kérdés

Egy internetes oldalon árulok valamit... bejelentkezett egy angol ember, (hölgy). Pár levél váltás után (mivel jártam már úgy hogy egy robottal beszélgettem), elkérte azokat az adatokat ami kell az utaláshoz! nevezetesen:


Account Name: megadtam milyen néven van a számlám

Name of Bank: megadtam a bankom nevét

Account number: megadtam a számlaszámom

Address of bank: a bankom postacímét :D

VBDI: what is this? ezt írtam neki is mert nem vágtam mi ez

Swift Code: a bankom SWIFT azonosítóját!


Vissza lehet élni ezzel? Feltörni, inkasszálni, egyéb?


2012. aug. 13. 18:41
 1/6 A kérdező kommentje:
azaz *megadtam!
2012. aug. 13. 18:41
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, vissza.
2012. aug. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Éspedig hogy?
2012. aug. 13. 18:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Vagyis javítva, ha csak a számlaszámot adtad meg, akkor elvileg nem tud vele mit kezdeni, csak pénzt utalni rá. Ha a kártyaszámodat is tudja, az már más.
2012. aug. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mivel olyat nem adtam meg, akkor rendben vagyunk! Kártyaszámot nem küldtem neki!


CSak az alap adatokat, amit netről ő is lenézhet! Kivéve a nevem meg a számlaszámom!

2012. aug. 13. 18:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a bankártyád 4x4-es kódját és a hátoldalán feltüntetett 3 karakteres kódod megadtad, akkor visszalehet élvi vele, de különben nem.


Ha bankod nevét, számla nevét, banki ország azonosító (ez tököm tudja mi) és számlaszámot kiadod, akkor visszaélni nem tud, mert a levonáshoz szigorúbb ellenőrzés van.


Lásd a PayPal internetbankot. Ott meg kell adni a bankkártya adatokat is. De a PayPal biztonságos, csak akkor a jelszavad ne add ki.

2012. aug. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!