Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi lehet a probléma?

Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Elhoztam magammal külföldre a laptopomat, amely a routerhez csatlakozik ugyan, de az internethez egyszerűen nem sikerül kapcsolódni, holott telefonról simán megy. Valamit én csináltam rosszul?

2012. aug. 2. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Hajíts bele egy linux live cd-t, és nézd meg, hogy az kapcsolódik-e. Ha igen, akkor a jelenlegi oprendszeredben van valami beállítás összekuszálódva. Ha viszont azzal se jó, akkor érdemes hardveres probléma után keresgélni, pl. mac szűrés a routerben, vagy ilyesmi.
2012. aug. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincs kéznél most jelenleg linux cd, köszönöm :)
2012. aug. 2. 10:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Pedig illene ilyesmit magadnál tartani, pont efféle esetekre, vagy ha összeomlik a rendszered, és ki kell menteni az adatokat.


Jelenleg viszont abból kell gazdálkodni, ami van.

1. Próbáld meg kábellel wifi helyett.

2. Iktasd ki a routert, csatlakozz közvetlenül a modemre vagy egyéb eszközre, ami a routernek a netet biztosítja.

2012. aug. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Elég korlátozottak a lehetőségeim, nem gondoltam, hogy pont itt, egy külföldi kollégiumban fogok ilyen problémákkal küzdeni, szóval se kábelem, se cd-m nincsen..
2012. aug. 2. 10:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Kollégium? Tessék szépen bekopogni a többiekhez. Valakinek csak van egy nyamvadt UTP kábele kölcsön.


Ezen kívül gondolom, hogy a helyi hálózatüzemeltetők is tudnának segíteni, ha szólnál nekik.

2012. aug. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!