Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Villámcsapáskor károsodott a...

Villámcsapáskor károsodott a UPC-s modem. Mi a teendő? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Tavaly ősszel villám csapott a villanyoszlopba, valószínüleg ekkor mehetett tönkre a UPC-s modemünk. Akkor még csak számítógép volt, lehet, hogy abban is megsérült a háló kártya, ekkor egyszer volt internet, egyszer nem. Utána napokig akadálymentesen volt net, aztán megint el-elment. Én már ekkor is a modemre gyanakodtam. Vásároltunk egy laptopot, meg egy vadonatúj routert, amit a pc-s srác ott állított be az üzletben, működött is. Hazajöttünk, nem volt jó. Kihívtuk őt házhoz, hozott egy vadonatúj routert is, itt bontotta ki előttünk, ez sem működött. Betelefonáltunk UPC-hez, ott kapcsoltak egy segítőkész fiatalembert, aki értette a problémánkat, és mondta, hogy jelez neki a gép egy őszi villámcsapást, szerinte ez lehet a baj, kiküldenek valakit, megnézik. Kérdeztük akkor, hogy mi van akkor, ha kijönnek és épp lesz internet. Erre ő, hogy azt ők meg tudják nézni a központban, hogy mikor akadozott az internet. Hátjó. Kiküldtek egy 65 éves idős férfit, aki azt nem tudta, hogy a netkábelt hová kell bedugni. Csak kattintgatott összevissza, nézte a modem adatait a gépen... Természetesen internet pont volt rendesen, mire ő meg is állapította, hogy jó modemet nem lehet kicserélni, és biztosan a router a rossz. Nem fogta fel, amit magyaráztunk neki az eddigi történésekről, semmit nem tudott hozzászólni a témához, amatőr volt nem gyengén, már bocsánat. Azóta a gépet nem használom, a laptopba van bedugva az internetkábel, azóta van rajta internet folyamatosan, de routerrel még mindig nem működik. Egyre csak húzódik a dolog, jó lenne nem helyhez kötötten használni a laptopot, ha már azért vettük. Gondolkodtam már azon is, hogy tönkrevágom a modemet, csak félek, hogy észreveszik, hogy direkt volt és kifizettetik, gondolom nem olcsó mulatság. Így viszont soha nem cserélik ki. Valaki, aki hozzáértő a témában, könyörgök segítsen!

2012. júl. 15. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Fogyasztóvédelemnél feljelentés. Vagy írjál a Tékozló Homárra. (www.index.hu blogok).
2012. júl. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kell egyből fogyvédelemhez menni.

Mellesleg UPC hajlamos hozzá nem értő technikust küldeni, az tény. De... olyan nincs, hogy villámcsapástól egyszer megy a modem, egyszer meg nem. Ha a villám kicsinálja, akkor egyáltalán nem műxik. Azt meg UPC cseréli.

Olyan nincs, hogy a gépen megy a net rendesen, hoznak egy vadiúj routert és azzal meg nem megy. Ott vagy rossz volt a router vagy a srác nem tudta jól beállítani (pl. elfelejtette áramtalanítani a modemet vagy nem DHCP-re állította a routert).

Én azt javaslom, hogy szólj valakinek aki ÉRT is a routerekhez és tudja, hogy működik a UPC hálózata, az két perc alatt beállítja neked normálisan.

2012. júl. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a választ! Sajnos én sem vagyok annyira hozzáértő, csak tippelgetek, mi lehet a gond. A routert elvittük egy ismerőshöz, aki szintén UPC-s, ott működött. Biztosan nem lehet a modem hibás?
2012. júl. 15. 22:57
 4/5 anonim ***** válasza:

"Biztosan nem lehet a modem hibás?"

Ha router nélkül van net, routerrel meg nincs, akkor tuti nem a modem a hibás.

2012. júl. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ma néztem, hogy upc-nél van wifis modem, próbáljuk meg kicseréltetni? Ismer ilyet valaki, megéri-e, működik rendesen?
2012. júl. 16. 23:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!