Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mik ezek? 3G, GPRS, EDGE,...

Mik ezek? 3G, GPRS, EDGE, HSDPA, UMTS?

Figyelt kérdés
Bocs, de abszolút nem értek ezekhez. Most vettünk mobil-netet és ezzel kapcsolatban kérdezem.
2009. júl. 11. 22:45
1 2 3
 21/25 anonim válasza:

Adroid rendszeren találsz olyat, hogy adatkapcsolat, vagy adatforgalom bekapcsolása/kikapcsolása-letiltása.


Ha engedélyezve van, akkor pl. Facebook, skype ha fut a háttérben, vagy pl. gmail, akkor azok forgalmazhatnak.

Meg kell nézni, hogy mennyi adatforgalommal jár ezek bekapcsolva tartása, és hogy ez összességében túlnyúlik-e a havi kereteden.


A 100 MB-os keretet összességben például szűknek találom arra, hogy jellemzően engedélyezve legyen az adatforgalom. 1GB már elég lehet.


Ezeket meg kell figyelni, hogy lásd belefér-e.

2013. júl. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

azóta már 4G is :)


3,5G: HSDPA (High-Speed Downlink Packet Access – Nagysebességű letöltésű csomagkapcsolt hozzáférés)

A HSDPA adatátviteli sebessége az eszköztől és a lefedettségtől függően akár 14,4 Mbit/s is lehet, az előző technológia több, mint negyvenszerese. Ezen a ponton kezdte el a mobilinternet meghódítani a világot és használható alternatívája lenni az asztali gépes internetezésnek. Nagy sebességének köszönhetően a ma leggyakrabban alkalmazott mobilinternet, főképp városokban és a nagyobb falvakban használják a mobilszolgáltatók a fejlődő országokban, ahol még nem estek rabjául a mindenható 4G bűvöletének.


HSPA+

A Skype-videóhívásokat és kényelmes YouTube-nézést köhögés nélkül lehetővé tévő HSPA+ maximális adatátviteli sebessége 21 Mbit/s. Gyorsasága miatt népszerű a nagy városokban és a környező falvakban. Átlag felhasználóként nem érzünk különbséget ezen technológia és a 4G/LTE között, ha a szolgáltató megfelelően alkalmazza, de itt a hálózatépítési költségek a magasabbak közé tehetők.


4G: LTE (Long Term Evolution – Hosszútávú megvalósulás)

Az LTE, azaz a negyedik generációs mobilinternet sebessége akár 60 Mbit/s is lehet, és ezt bizony saját méréseink szerint nagyvárosainkban, megfelelő mobiltelefonnal hozza is. Amíg az általánosan elterjedt vezetékes internet átlagos letöltési sebessége hazánkban kb. 20-30 Mbit/s, addig ez nagyon gyors internetnek mondható a vezetékeshez képest, megfontolt mobilszolgáltatói tervezés esetén sokkal gazdaságosabb működési költségek mellett. Eleinte csak nagyvárosokban volt gazdaságos az alkalmazása, de a 800 MHz-et használó B20 (Band 20) LTE kisvárosokban is elterjedt.

2018. máj. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

de a régiekről is:


1G: CSD (Circuit Switched Data – vonalkapcsolt adat)

A CSD a legelső mobilinternet adatátviteli technológia. Azért hívták anno vonalkapcsolt mobilinternetnek, mert egy telefonszámot kellett betárcsázni az adatkapcsolat létrejöttéhez. A névleges adatátviteli sebessége 9,6 kbit/s (ma van szolgáltató, ahol a csomagban foglalt adatmennyiság után erre e sebességre lassítanak – és itt ma a legtöbb szolgáltatás egy idő után megszakítja a kapcsolatot “időtullépés miatt”. Ma már érthető okok miatt nem használják. Valamikor mobiltelefonról történő böngészéshez (WAP) használták.


2,5G: GPRS (General Packet Radio Service – csomagkapcsolt rádiószolgáltatás)

A CSD-vel szemben a csomagkapcsolt GPRS már nem terhelte állandóan a szolgáltató a hálózatát, csak a tényleges adatforgalom alatt. Az elméleti adatátviteli sebessége 53 kbit/s. Bár ma már egyre inkább eltűnőben van, a WAP-nál a mai napig alkalmazzák Afrika és a Távol-Kelet egyes területein, ahol sokak számára ez az egyetlen kapocs a világhálóhoz.


2,75G: EDGE (Enhanced Data Rates for GSM Evolution)

Az EDGE a GPRS hálózatok technológiáját használja, akár 236 kbit/s-os adatátviteli sebességre is képes. Ma főként kisebb településeken és mobiltelefonon alkalmazzák a 3G alternatívájaként. Ez a sebesség/sávszélesség a videó megtekintés zeneletöltés kivételével többé-kevésbé használható internetezést tesz lehetővé (kötélidegek mellett, persze).


3G: 3G

A harmadik generációs mobilhálózat a mobilinternet mellett már a videóhívást is lehetővé teszi. Talán nem mindenki emlékszik, volt ilyen (videohívás) szolgáltatása Magyarországon a most magenta színű szolgáltatónak, akkori viszonylatban jó drágán. A névleges adatátviteli sebessége 384 kbit/s.

2018. máj. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
Kedves kérdező! A GPRS az az internetet jelenti és,az (Edge) hálózat A Wi-Fi hálózaton indított hívás a Wi-Fi lefedettség, A HSDPA (mozaikszó az angol High-Speed Downlink Packet Access kifejezésből, tükörfordításban „nagysebességű csomagletöltési hozzáférés, Az Universal Mobile Telecommunications System (UMTS) GPS az a nyomonkövetést azt és a Buetooth sosem kapsoljátok be mert nyomon tudnak követni,hogy ép hol vagy csak egy hívással be lehet azonosítani,hogy hol vagy,és akár a szüleid vagy hozzád tartpozók barátok rokonok hamar megtalálnak,én ezért nem szoktam a GPS -t bekapcsolni soha hogy megtudják hol vagyok mit csinálok.
2023. jan. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
A (WAP) is internethez kapcsolódik de csak olyan telefonokon ami például mint a nokia 3310 mert a 3110 készléken nincs ilyen és a 3210 készléken sincs csak egyedül a nokia 3310 készüléken van amin van böngésző és úgy tud rajta internetezni.
2023. jan. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!