Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mitől lehet lassú?

Mitől lehet lassú?

Figyelt kérdés
µTorrent 3.1.3 programot használok és valamiért lassú a letöltési sebességem. 15 megás netem van. Akkor ugye 1,5 MB/s-el kellene tölteni jobb esetbe. De itt a torrentomba 200kb/s-el töltök átlagba... már próbáltam rengeteg torrentet mindegyiknek ennyi a max. Van elég leacher, meg kellene lennie az 1,5mb/s-nek. Böngészővel más programmal megvan.
2012. júl. 3. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez tulajdonképpen teljesen normális.. Az egy dolog hogy a neted 15megabyte/sec, de a torrent megaBIT/secben mér, ezért tűnik neked úgy, hogy lassú, de ez a normális sebesség... :) ha tévedek javítsatok ki!
2012. júl. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ajánlanám az uTorrent 2.2-es verzióját.

[link]

2012. júl. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A szolgáltató adja meg bitben, a rendszer már Byte-ban számol (felcserélted).

A kérdező amúgy jól írta, 15Mb = 1,875 MB (1920 kB), ami helyett ő csak 200 kB-tal tölt.


A leecher a letöltő, neked a seedereket kell nézni. Hiába van sok, abból még nem derül ki, hogy ők milyen gyorsak, és mennyi szabad sávszélességet tudnak rád szánni. Rengeteg körülmény van, ami lassíthatja a sebességet, csak akkor töltesz teljes sebességgel ha mindegyik körülmény ideális.

Alapból a szolgáltató sem a maximum sebességet biztosítja, hanem mindig a garantált és maximum között töltesz, így nem evidens, hogy neked 1,8 MB lesz a letöltési sebességed.

2012. júl. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első: tévedsz. Tökéletesen leírta a kérdező, hogy mennyivel kellene letöltenie. Tényleg próbáld meg régebbi verzióval, vagy mérj speed test-et és ha ott sincs meg a sebesség, akkor szólj a szolgáltatódnak.
2012. júl. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

> Az egy dolog hogy a neted 15megabyte/sec, de a torrent

> megaBIT/secben mér, ezért tűnik neked úgy, hogy lassú,

> de ez a normális sebesség... :) ha tévedek javítsatok ki!

Tévedsz. 1Byte = 8bit.

Az internetkapcsolat sebessége 15megaBIT/sec (15Mbps), vagyis 1.875megaBYTE/sec (1.875MBps, nagy 'B' betűvel).

2012. júl. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem értek az ilyenekhez én csak az tudom amit láttam h mennyivel töltöttem akkor amikor jó volt.... azóta rosz amióta 3.1.3-at frissítettem rá. szóval visszatérek régebbi verzióra :) Köszönöm nektek :)
2012. júl. 3. 12:51
 7/8 A kérdező kommentje:
Speed testet is mértem. mindehol annyi a letöltésem mint kell csak az átkozott u torrentben nem.
2012. júl. 3. 12:52
 8/8 A kérdező kommentje:
Régebbi verzió teljesen megoldotta a problémát képzeljétek. 2.2-vel 1,8 MB/s-el töltök nagyon szépen köszönöm :D
2012. júl. 3. 13:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!