Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik honlapon pontos az...

Melyik honlapon pontos az időjárás?

Figyelt kérdés

Nem az előrejelzésre gondolok, hanem melyik tudja pontosabban megmondani, hogy most hány fok van?

Mert ahogy néztem pl. most 35-37 között írják ki, tudom nem nagy különbség, de érdekelne melyik a pontos.


Yahoo Weather, The Weather Channel (weather.com), Köpönyeg és Időkép honlapokat szoktam nézni (meg Google-be beírom, hogy "budapest weather", de az nem tudom honnan kapja az adatokat).



2012. júl. 1. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Időkép.hu Ez a legpontosabb bármelyik településről mutat 10-15 napos előrejelzést :)
2012. júl. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Országos Meterológiai Szolgálat

[link]

2012. júl. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam a kérdésben, előrejelzés nem igazán foglalkoztat, de azért kösz.

OMSZ elég megbízhatónak hangzik, az a gond, hogy van egy "widget" féleségem gépre ami nem pont azt mutatja, de csak 1 fok eltérés van.

2012. júl. 1. 16:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Menny ki az udvarra hőmérővel nézd meg hány fok van és nézd meg az internetes oldalak közül melyik mutat pontosabb adatokat :) Légy kreatív
2012. júl. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Magyarországon az OMSZ a mérvadó, ez nem is kérdés.


Eltérések adódhatnak abból is, hogy az adatokat óránként firssítik. Egyik még az egyórával ezelőtti adatokat mutatja, a másik a frisset.


A Magyarországi időjárás előrejelzők az OMSZ-től veszik az adatokat, a yahoo weather és társai nem tudom honnan, de biztos nem pontosabbak az OMSZ hivatalos mérési eredményeinél.

2012. júl. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4


Kicsit kényelmesebb megoldás a gépen megnézni :D

Amúgy délután csak 1 fok különbség volt az OMSZ és az általam nézett honlapok között, most már 4 van, de mindegy, annyira nem fontos, hogy most 26 vagy 30 fok van, változtatni úgy sem tudok rajta,

2012. júl. 1. 23:14
 7/7 anonim ***** válasza:
ott csak 30 fok van de jó nektek itt szentesen a hőmérők 44 fokot mutattak :(
2012. júl. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!